Rafał Brzozowski - 23 Finał WOŚP - Wałbrzych 11.01.2015

Raz do roku wszyscy Polacy są razem i jednoczy ich dobry cel. Tylko raz w roku Polska to nie tylko Warszawa, bo telewizja pokazuje miasta z całego kraju. 

Blisko pół roku temu  opublikowałam wywiad z Panem Jurkiem Owsiakiem, którzy zaczynał się właśnie tymi słowami. Pisząc te zdania wygrzewałam się w lipcowym słońcu,  zapominając o tym, że przed każdym finałem rozpoczyna się prawdziwa nagonka. Co roku grupa ludzi próbuje udowodnić, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, to zło w najczarniejszej postaci.

Jednakże Orkiestra wciąż gra i pomaga, a miliony Polaków chętnie wspierają tę akcję. W ubiegłą niedzielę – 11 stycznia 2015 roku, odbył się już 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku orkiestra grała „dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”. Na konto fundacji wciąż wpływają pieniądze, a kwota deklarowana wynosi ponad 36 milionów. Oficjalna strona WOŚP podaje, że "w ciągu poprzednich 22 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 590 mln PLN".

Podczas 23 finału WOŚP odwiedziłam otwarte pod koniec ubiegłego roku,  Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Jest to zrewitalizowany kompleks, na terenie którego kiedyś  działała Kopalnia Węgla Kamiennego „Julia”.  Budynki, zamkniętej w latach 90. Kopalni, znajdowały się w opłakanym stanie. Remont rozpoczął się w 2010 roku i pochłonął około 120 mln.  Oprócz Muzeum, znajdują się tutaj także instytucje kulturalne oraz organizacje pozarządowe.


Podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Stara Kopalnia zamieniła się w centrum rozrywki. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji: od występów i pokazów tanecznych przez walki rycerzy, pokazy motocykli, po pokazy ratownictwa i inscenizacji akcji ratunkowej w przypadku wypadku samochodowego. Najważniejszym punktem programu były koncerty. Zaprezentowali się lokalni wykonawcy, a także grupa „Sachiel” - hip-hopowa formacja, która wygrała siódmą edycję „Must Be The Music”. 

Koncert Rafała Brzozowskiego - 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 11 stycznia 2015

Gwiazdą wieczoru był Rafał Brzozowski, który bardzo mocno zaangażował się w akcję. Poza koncertem zaoferował również „siebie samego” – podczas aukcji można było wylicytować spotkanie z piosenkarzem.  Wokalista przesunął swój wylot do Kataru, aby móc wziąć udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Został bowiem wybrany jako reprezentant Polski i jako jeden z 24 wykonawców zaśpiewał podczas ceremonii otwarcia Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn hymn imprezy: „Live It".

Rafał Brzozowski Koncert - 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Rafał Brzozowski wystąpił podczas Finału WOŚP - relacja z koncertu, zdjęcia, fotorelacja, reportaż

Koncert Rafała Brzozowskiego rozpoczął się piosenką „Biegnij” z pierwszej płyty wydanej w 2012 roku. Wokalista niezwykle szybko zdobył serce publiczności, która  zaczęła klaskać, śpiewać i skakać wraz z występującym artystą. Pod sceną zgromadzili się najmłodsi fani, ale również dojrzali słuchacze. Wszyscy bez względu na wiek podrygiwali w rytm muzyki. „Za mały świat” to kolejny utwór, który zaprezentowano podczas wałbrzyskiego finału WOŚP.  

Relacja z koncertu - Rafał Brzozowski w Wałbrzychu 11 stycznia 2015

Pomiędzy utworami piosenkarz chętnie rozmawiał z publicznością, odmachiwał oczarowanym fankom, a także prezentował swoje możliwości wokalne w odrobinkę odmiennym repertuarze – zaśpiewał bowiem operowe fragmenty, które na zgromadzonych zrobiły duże wrażenie. Sprawiał wrażenie osoby niezwykle sympatycznej i kulturalnej, a jednocześnie pełnej energii.


Wciąż skakał po scenie, a podczas „Katriny”, którą nagrał razem z Liberem wszedł, a właściwie zeskoczył do publiczności i witał się z fanami, tańczył prezentując jednocześnie zwrotki, które w oryginalnej wersji wykonywał Liber.  Oczywiście nie zabrakło również hitu „Nie mam nic”, a tego co było dalej niestety nie mogę Wam opowiedzieć, ale gdy wróciłam posłuchać koncertu, Rafał w rękach trzymał już gitarę, a następnie wraz ze zgromadzoną publicznością robił sobie wspólne zdjęcie. 

Rafał Brzozowski - Koncert 23 Finał WOŚP 11.01.2015 Wałbrzych, Stara Kopalnia

Nie zabrakło oczywiście największego hitu piosenkarza: „Tak Blisko”. Następnie Rafał zaskoczył publiczność wykonaniem „Kołysanki dla nieznajomej” zespołu Perfect. Koncert, jak i sama postać Rafała, zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona wokalnymi umiejętnościami wokalisty, jak i całym koncertem, podczas którego Rafał nie stworzył nawet milimetrowego dystansu pomiędzy sceną a publicznością. 

A Wy, wspieraliście WOŚP?  Byliście na którymś z koncertów organizowanych podczas finału akcji?