PROTEST WYBORCZY - podsumowanie wyborów prezydenckich

Prezydent wsi, wybrany z naruszeniem zasad? Rozprawmy się hasłami powtarzanymi w mediach. Podsumujmy kampanię, wynik wyborów i nasze relacje.

Sąd Najwyższy właśnie stwierdził ważność wyborów prezydenckich, a więc wybory oficjalnie za nami, czas wygaszać emocje, które jeszcze chwilę grały na korzyść kandydatów...

Zapraszam na filmik z podsumowaniem wyborów prezydenckich:


Jesteśmy podzieli. Podzieli przez polityków, którzy ten podział wykorzystują do swoich politycznych interesów. Ten podział w ostatnich latach odmienia się przez wszystkie przypadki i możemy mieć już dość rozważań na ten temat. Bo i o czym tutaj dyskutować?

Patrząc jednak na incydenty, które dzieją się na spotkaniach wyborczych, na komentarze, które kierujemy względem wyborców drugiej strony, można odnieść wrażenie, że ten spór przeniósł się w zupełnie inną przestrzeń. Bo nasza niechęć nie dotyczy już tylko polityków, ale także ich wyborców.

Wybory Prezydenckie 2020 - Wiadomości TVP kontra Fakty TVN - porównanie, media, zestawienie, manipulacja

Gdy z jednej strony słyszymy "prawdziwy Polak by na niego nie zagłosował", druga strona krzyczy o przekupionych wyborcach i zaścianku. Ale te określenia nie wzięły się jednak znikąd.

Zapewne różnie oceniamy wynik wyborów i samych kandydatów, wielu z nas stanęło przed trudnym wyborem, dla innych wybór był oczywisty.

Wybory Prezydenckie 2020 - podsumowanie, subiektywnie
Wybory Prezydenckie 2020 - Rafał Trzaskowski - wiec wyborczy, spotkanie
Wybory Prezydenckie 2020 - Prezydent RP - Andrzej Duda

Chciałabym jednak zachęcić Was, abyśmy na chwilę zatrzymali się nad tym co sobie robimy, jak wrogo jesteśmy względem siebie nastawieni, a wszystko po to, aby jedna czy druga partia mogła na tym skorzystać. 
Wybory prezydenckie 2020 - podsumowanie - Rafał Trzaskowski - Andrzej Duda