ARTYŚCI kontra POLITYKA

Artyści i polityka, to połączenie, które wciąż wywołuje sporo kontrowersji... Idziemy na koncert się zrelaksować, pobawić, trochę oderwać od rzeczywistości, a ze sceny pada politycznie zaangażowany tekst. I po zabawie.. 

Dziś bulwersujemy się, gdy Kazik nagrywa piosenkę z politycznym nawiązaniem, a radiowa Trójka nawiązuje do poprzedniego ustroju, zdejmując utwór wraz z całą listą przebojów. Ale nie jest to pierwsze tak mocne spotkanie świata polityki i sztuki. Jak podchodzą do tego artyści? Czy powinni angażować się politycznie i głośno mówić o swoich poglądach?

Dlaczego tak/dlaczego nie? I dlaczego artyści się na to (nie)decydują?

Zapraszam na film:

Komentarze

 1. Każdy ma prawo do wyrażania własneg zdania, artyści również.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z Kingą.
  Dodatkowo, ja jako słuchaczka muzyki skupiam się głownie na brzmieniu muzyki, mniej na słowach szczerze mówiąc

  OdpowiedzUsuń
 3. Artysta też człowiek - jeden mniej, inny bardziej interesuje się polityką. Każdy ma prawo moim zdaniem mieć zdanie na temat tego, co się dzieje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że artyści przede wszystkim powinni skupiać się na tym, aby wpływać na rozwój wewnętrzny odbiorców, a co za tym idzie na ich wybory również polityczne. Myślę, że nie powinni robić tego w banalny sposób, lecz bardziej trafiać do podświadomości i sprawiać, że ludzie którzy obcują z ich sztuką, stawali się po prostu lepszymi, a co za tym idzie... lepiej wybierali między politykami.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem jak najbardziej za wolnością tworzenia w każdej sferze.

  OdpowiedzUsuń
 6. Osobiście wiem co się stało, ale nawet nie słyszałam tej piosenki. Takie tematy raczej nie są dla mnie, mimo to obejrzałam filmik i naprawdę widać, że się napracowałaś. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Sytuacja niedopuszczalna, choć muszę przyznać, że akurat sam utwór mnie jakoś szczególnie nie porwał :P

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny reportaż!!! Jestem pod wrażeniem :)!!!
  Każdy ma prawo do wyrażania swojego zdania.

  OdpowiedzUsuń
 9. Muzyka jest sztuką, a o co chodzi w sztuce, jak nie o wyrażenie siebie? Każdy ma prawo mieć poglądy, a my możemy się z nimi zgadzać lub nie. Bardzo dobry film.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Harry Potter - pierwsze polskie wydanie

Poradnik - Jak zdobyć autograf zagranicznej gwiazdy?

Harry Potter kontra kościół