Relacja z koncertu Margaret

Relacja z koncertu Margaret - 6 Urodziny Galerii Victoria - Wałbrzych 16.10.2016
Zdjęcia sprawiają, że w każdej dowolnej chwili możemy cofnąć się w czasie i wrócić do dawno minionych już wydarzeń. Za ich pomocą chciałabym opowiedzieć Wam o ubiegłorocznym koncercie Margaret. Postawiłam na blondynkę, ale ku mojemu zdziwieniu, ta nie pojawiła się na scenie!

Zapraszam na relację z koncertu Margaret, który odbył się 16 października 2016 roku, z okazji 6 Urodzin Galerii Victoria.

Margaret słynie z odważnych stylizacji, ekstrawaganckich połączeń ubrań, a także oryginalnych kostiumów scenicznych. Idąc na koncert wokalistki, byłam bardzo ciekawa tego, w jakim stroju się zaprezentuje. Piosenkarka zrobiła mi jednak psikusa, ubierając się dość zwyczajnie, zdecydowanie zaszalała jednak z fryzurą. Gdzieś zniknęły piękne, blond włosy, a na jej głowie pojawiły się siwe warkoczyki. Pierwsze piosenki zaśpiewała dodatkowo mając na sobie oryginalne okulary i trzeba przyznać, że cała stylizacja robiła wrażenie.

Fotorelacja, zdjęcia, relacja, reportaż z koncertu Margaret - Aleksandra Strzelecka
Fotorelacja, zdjęcia, relacja, reportaż z koncertu Margaret
 Urodziny Galerii Victoria - Wałbrzych
Koncert Margaret - fotorelacja, zdjęcia, relacja, reportaż

Przejdźmy jednak do najważniejszego – muzyki. Koncert rozpoczął się mocną dawką energicznych piosenek: od tanecznego hitu Heartbeat, przez najnowszy wtedy singiel Elephant, aż po Wasted. Nie trzeba było czekać ani chwili, aż licznie zgromadzona w Galerii Victoria publiczność zacznie świetnie się bawić. Wspólne śpiewanie rozpoczęło się niemal natychmiast, a Margaret świetnie wykorzystała to przy kolejnej piosence – Star a fire – której pierwsza część została zagrana w delikatnej aranżacji, w akompaniamencie tylko jednego instrumentu. Wokalistka zaczęła dopytywać, czy ktoś był, oglądał, lub pamięta Mistrzostwa Świata w Siatkówce z 2014, piosenka była bowiem hymnem tej imprezy.

alex subiektywnie - relacja z koncertu MargaretBlog alex subiektywnie - koncert Margaret
Koncert Margaret - Fotorelacja, relacja, zdjęcia - Aleksandra StrzeleckaKoncert Margaret - Fotorelacja, relacja, zdjęcia
Koncert Margaret - Małgorzata Jamroży
Fotorelacja - koncert Margaret
Urodziny Galerii Victoria - Good News Company - Koncert Margaret

Następnie przyszedł czas na serię coverów, Margaret zaśpiewała piosenki, w których mogliśmy usłyszeć ją już na galach Eska Music Awards - Lush Life Zary Larsson i ogromny hit Ellie Goulding Love me like you do. Muszę przyznać, że ta piosenka była totalnym szaleństwem. Właściwie trudno to opisać, ale na moich rękach pojawiła się gęsia skórka, gdy wszyscy, cały tłum śpiewał kolejne wersy, wypełniając śpiewem całą galerię. Równie głośno było także podczas kolejnej piosenki - najgorętszego hitu Margaret, którego sam tytuł wywołał gromkie owacje – Cool me down. Dodam, że utwór zabrzmiał tego wieczoru aż trzy razy. A to za sprawą bisu i fanki, która została zaproszona na scenę.

Zdjęcia z koncertu Margaret - urodziny Galerii
Urodziny Galerii Victoria - Koncert Margaret

Na chwilę zwolniliśmy tempo, na scenie pojawiły się krzesełka, gitara akustyczna, a Margaret postanowiła zaprosić kogoś do wspólnego śpiewania. Wybór padł na pewną dziewczynkę, z którą miała zaśpiewać Smak Radości. Pojawiły się jednak pewne komplikacje, związane z brakiem znajomości tekstu, ale piosenkarka szybko je przerwała mówiąc: Ania, a co umiesz śpiewać? Piosenka, która przed chwilą rozbrzmiewała, została zagrana ponownie, tym razem w akustycznej wersji, przy akompaniamencie gitary akustycznej. Było już zdecydowanie lepiej, a Margaret ze wszystkich sił starała się zadowolić fankę i znaleźć piosenkę, którą razem zaśpiewają, a robiła to w absolutnie przeuroczy sposób. W końcu zaproponowała O mnie się nie martw i ten pomysł zakończył się absolutnym sukcesem.


Na koniec części akustycznej Margaret już sama zaśpiewała cover utworu Billionaire i dwie mniej znane piosenki ze swojego albumu Add the Blonde - As good as i Dance for 2. Margaret na scenie była bardzo dynamiczna i ruchliwa, przez prawie cały czas tańczyła. Koncert zakończył się pierwszym singlem Margaret, którym pięknie podziękowała za cały koncert śpiewając Thank you very much.

Relacja z koncertu Margaret
Koncert Margaret - Urodziny Galerii Victoria Wałbrzych 16.10.2016
Relacja z koncertu Margaret - 6 Urodziny Galerii Victoria Wałbrzych 16.10.2016
Koncert Margaret - Wałbrzych - Galeria Victoria 16.10.2016
Margaret podczas koncertu w Wałbrzychu
Margaret koncert
Zdjęcia koncert Margaret

Idąc na koncert Maragret, byłam bardzo ciekawa, jak naprawdę radzi sobie na żywo, opinie na ten temat są bowiem bardzo podzielone. Osobiście muszę powiedzieć, że często pojawiające się porównywanie wokalistki do Rihanny nie jest wcale całkowicie bezzasadne. Obie mają słabsze i lepsze występy, ja jednak trafiłam na bardzo dobrą dyspozycję wokalistki, a patrząc na najnowsze koncerty trzeba przyznać, że głos Małgosi brzmi naprawdę bardzo dobrze.

Wokalistka stworzyła bardzo przyjazny, przyjacielski i lekki klimat. Od samego początku, do końca koncertu promieniowała pozytywną energią, którą podzieliła się z publicznością. Margaret sprawiła wrażenie niesamowicie pozytywnej osoby, przez cały koncert wciąż się uśmiechała, wzrokiem wyłapywała poszczególne osoby z widowni, co z pewnością sprawiało im ogromną frajdę. Pomiędzy utworami nie zabrakło krótkich dialogów, opowieści. Swoim zachowaniem, ale przede wszystkim rozmową z fanami całkowicie mnie zaczarowała. Wydała mi się niezwykle uroczą osobą.

Był to bardzo udany wieczór i muszę przyznać, że czekam, aż nadarzy się okazja, aby ponownie wybrać się na koncert piosenkarki już z nowym materiałem. Na początku czerwca wydała bowiem nową płytę.Polecam także relacje z innych koncertów!