Relacja - Top of the Top Sopot Festival - #IDance

Osiemnastu wykonawców, morze przebojów i taniec. #Idance to motyw przewodni koncertu drugiego dnia Top of the Top Festival Sopot 2017. W Operze Leśnej rozbrzmiały piosenki minionych wakacji, kompozycje z ostatnich lat i wielkie hity, które zanucić potrafi chyba każdy.


Muzycznie było bardzo różnorodnie, a wszystkie utwory łączyło jedno założenie – świetna zabawa. I to zdecydowanie się udało.

Tego dnia w sopockim amfiteatrze zaprezentowało się mniej wykonawców i dzięki temu mogli wykonać znacznie więcej piosenek. Od początku, do niemal samego końca, organizatorzy serwowali nam kolejnych topowych wykonawców, z ich największymi przebojami.

Sopot Festival - Opera Leśna
Kayah - Sopot Festival - relacja, zdjęcia, galeria zdjęć
Sopot Top of The Top Festival 2017 - relacja, zdjęcia, galeria zdjęć
Cleo - Sopot Top of The Top Festival 2017
Top of The Top Festival Sopot 2017 - relacja, zdjęcia - koncert #Idance
Andrzej Piaseczny - koncert, festiwal - realacja, zdjęcia
Top of The Top Festival Sopot 2017 - koncert #Idance - 19.08.2017

Podczas koncertu poświęconego tanecznym rytmom, nie mogło zabraknąć największego hitu tegorocznych wakacji – Despasito. Tym utworem Mariusz Totoszko otworzył sobotni koncert. Temperatura wzrosła jeszcze bardziej, gdy piosenkarz zszedł do publiczności, gdzie bawiła się także jego partnerka i namiętnie ją pocałował. Ten przebój powracał tego wieczoru jeszcze parokrotnie, a na scenie pojawiał się wtedy Agustin Egurrola i cały amfiteatr tańczył razem z nim.

Jednak największe zamieszanie spowodowała Kayah. Już sama stylizacja przykuwała uwagę, a występ sprawił, że sopocka publiczność roztańczyła się na dobre. W repertuarze piosenkarki można byłoby znaleźć kilkanaście przebojów idealnie pasujących do tematu koncertu. Kayah zaserwowała nam Za późno, tegoroczne Po co i uwielbiane przez wielu Prawy do lewego. Na scenie co chwila pojawiali się tancerze, a wokalistka przekazała publice niebywałe ilości pozytywnej energii. Pod koniec ostatniej piosenki podzieliła publiczność na prawą i lewą stronę, namawiając do wspólnego śpiewania i małego współzawodnictwa.

Choć muzyka z zasady nie powinna mieszać się do polityki, a tym bardziej odwrotnie, Kayah otwarcie głosi swoje poglądy polityczne. Można było powiedzieć, że jej działania znacząco odcisnęły się na tegorocznym Festiwalu w Opolu. Oceny jej zachowania mogą być bardzo różne, ale tak jak ze sceny podkreśliła to sama artystka: Wygrała prawa i lewa strona, ale pamiętajcie - musimy się trzymać razem! Te słowa wybrzmiały naprawdę mocno!

Kayah - koncert, festiwal - relacja, zdjęcia
Kayah - Festival Sopot - relacja, zdjęciaCleo - Top of the Top Festival Sopot - relacja, zdjęcia
Cleo - koncert, festiwal - zdjęcia, relacja
Cleo - koncert, festiwal - zdjęcia, relacja, galeria zdjęć
Blue Cafe - Dominika Gawęda - koncert, festiwal - relacja, zdjęcia
Nataia Nykiel - Sopot Festival - relacja, zdjęciaNatalia Nykiel - Sopot Festival - relacja, zdjęcia
Natalia Nykiel - koncert, festiwal - relacja, zdjęcia

W oryginalnej stylizacji zaprezentowała się także Natalia Nykiel, ale trzeba przyznać, że dla niej to tylko dodatek. Zdecydowanie broni się muzyką i głosem. Zaśpiewała przebój ubiegłorocznych wakacji – Error i najnowszy singiel Spokój, który na żywo spodobał mi się o wiele bardziej, niż wersja studyjna. W taneczne rytmy idealnie wpisała się także Cleo, prezentując Noc i My Słowianie. Na scenie co chwila pojawiali się tancerze uświetniając kolejne występy. Sceną zawładnął również DJ Mandee, któremu towarzyszyła Maria Mathea w nowej odsłonie utworu Superstar.

Dużą zaletą sobotniego koncertu byli także prowadzący, zwłaszcza Filip Chajzer, wprost fenomenalny w tej roli. Spore zamieszanie wywołał także zespół Blue Cafe z medley’em swoich hitów: Do nieba, Zapamiętaj i Blumena. Podczas ich występu w całym amfiteatrze rozrzucono wielkie piłki, które publiczność podrzucała, podając kolejnym osobom. 

Blue Cafe - Dominika Gawęda - Sopot Festival - Top of the Top 2017 - relacja, zdjęcia
Mandee & Maria Mathea - Top of the Top - Sopot Festival 2017
Kayah - koncert, festiwal - zdjęcia, relacja
Kayah - Sopot Top of the Top Festival 2017 - zdjęcia
Andrzej Piaseczny - Piasek - Festival Sopot
Anna Wyszkoni - Top of the Top - Sopot Festival 2017
Ania Wyszkoni - koncert, festiwal - relacja, zdjęcia

Na śpiew postawiła Ania Wyszkoni, która do porwania publiczności nie potrzebowała efektownych dodatków. Czy ten Pan i Pani i Nie chcę cię obchodzić okazały się świetnie znane sopockiej publiczności. Trudno nie wspomnieć także o pięknej scenie, która robiła fenomenalne wrażenie. A podczas tego występu wyglądała zarówno bardzo delikatnie, jak i efektownie. Równie entuzjastycznie przywitano Andrzeja Piasecznego, który jako jedyny na sopockiej scenie pojawił się dwukrotnie, śpiewając My, Chodź, przytul, przebacz, a w kolejnym wejściu Rysowane tobie i Jeszcze bliżej.

W moim odczuciu, te piosenki niekoniecznie wpasowywały się w motyw koncertu, jakim był taniec, zabawa. Zarówno Pani Ania, jak i Piasek, z tymi utworami, moim skromnym zdaniem lepiej wpasowywaliby się w pierwszy dzień festiwalu, gdy prezentowano piosenki o miłości. Łatwiej jednak powiedzieć, niż zrobić - przecież artyści mają inne zobowiązania, terminy zajęte na kilka tygodni, czy miesięcy w przód, ale osobiście pogmerałabym w setlistach obu koncertów. Zamieniając artystów pomiędzy koncertami, a także niekiedy wybierając inne piosenki, ale to chyba równie trudne zadanie.

Ania Wyszkoni - Sopot Festival - relacja, zdjęcia
Anna Wyszkoni - Top of the Top Festival Sopot 2017
Andrzej Piaseczny - Piasek - koncert, festiwal - relacja, zdjęcia
Andrzej Piasek Piaseczny - Top of the Top Sopot Festival 2017
Gabi Drzewiecka, Filip Chajzer - Prowadzący Top of the Top Sopot Festival 2017
Banda i Wanda - Wanda Kwietniewska - koncert - zdjęcia, relacja
Banda i Wanda - Wanda Kwietniewska - Top of the Top Festival Sopot 2017
Mariusz Totoszko i Justyna Tomańska - Top of the Top Sopot Festival 2017De Mono - Festival Sopot - relacja, zdjęcia
De Mono - Sopot Top of The Top Festival - relacja, zdjęcia
Kasia Kowalska - Festival Sopot
Kasia Kowalska - koncert, festiwal - relacja, zdjęciaKasia Kowalska - Top of the Top Festival Sopot - relacja, zdjęcia
Mesajah - Festival - relacja, zdjęcia
Mesajah - Festival Sopot - relacja, zdjęciaMesajah - koncert, festiwal - zdjęcia, relacja
Zespół Kombii - Grzegorz Skawiński - koncert - relacja, zdjęciaKombii - Top of the Top - Sopot Festival 2017
Zespół Oddział Zamknięty - Sopot Festival - relacja, zdjęcia
Sopot Festival - relacja, reportaż, zdjęcia, galeria zdjęć

Wracając jednak do koncertu #Idance, poza zawsze żywymi przebojami sprzed lat, takich zespołów jak Kombii (Słodkiego miłego życia, Black and white), czy Oddziału Zamkniętego, który zagrał Ten nasz świat i Party, a wokalista Krzysztof Wałecki wybiegł do publiczności, z którą witał się, a nawet przytulał, pojawiło się sporo nowych i nieoczywistych propozycji. Mesajah, który daleki jest od czysto komercyjnej, tym bardziej popowej muzyki, zaproponował Wolne i Każdego dnia. Jeszcze bardziej zaskakujące było pojawianie się Rudnika, znanego z hip-hopowej formacji Najlepszy Przekaz w Mieście. W Sopocie już solo deklarował Robię to, co chcę.


Pewną niespodzianką mógł być także LemON, który premierowo prezentował nowiutki singiel Full Moon. Mogło być to zaskakujące, tym bardziej, że telewizja puściła tak mocny kawałek w prime-time’ie. Został jednak przerwany reklamami. Trzeba jednak przyznać, że była to jedyna taka sytuacja. Zdaje się, że organizatorzy wsłuchali się w głosy i uwagi widzów. Pozwolono wybrzmieć wszystkim utworom, nie przerywając występów reklamami, tak jak zdarzyło się do poprzedniego dnia. Z tym drobnym wyjątkiem.

Po raz kolejny oczarowała mnie Kasia Kowalska, ze swoimi przebojami Pieprz i sól i Domek z kart. Prawdziwą furorę zrobił także Mr. Zoob i Kawałek Podłogi. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie Wanda i Banda z Nie będę Julią i niemal nieśmiertelnym Hi fi. Koncert zakończył mini recital zespołu De Mono z aż czterema piosenkami. 

Zespół LemON - Festival Top of the Top - Sopot 2017
Zespół Oddział Zamknięty - Krzysztof Wałecki - Sopot Festival
Krzysztof Wałecki - Oddział Zamknięty - Sopt Festival
Zespół Oddział Zamknięty - Krzysztof Wałecki - Koncert, Festiwal - Zdjęcia, Relacja
Sopot Festival 2017 - Opera Leśna
Banda i Wanda - Wanda Kwietniewska - koncert, festiwal w Sopocie
Kasia Kowalska - koncert - zdjęcia, relacja, galeria zdjęć
Mesajah - Top of The Top Festival Sopot - relacja, zdjęcia
Mariusz Totoszko - Top of the Top - Sopot Festival 2017
De Mono - Sopot Top of The Top Festival - relacja, zdjęcia
Zespół De Mono - Sopot Festival 2017 - relacja, zdjęcia
Sopot Festival - De Mono
TOP of the TOP Festival Sopot - relacja, zdjęcia, galeria zdjęć

Choć zdecydowanie nie jestem fanką tej formacji i sam koniec wydawał mi się trochę dłużący, koncert drugiego dnia Festiwalu zdecydowanie bardziej mi się spodobał. W moim odczuciu było ciekawie, od początku do samego końca interesująco, choć różnorodnie, wciąż tanecznie. Sopocka publiczność potwierdzała to, co chwila wstając z miejsc i tańcząc w rytm kolejnych przebojów.

Trudno podsumować występy tylu artystów, tyle piosenek i tyle godzin koncertów, ale także wielu emocji i reakcji publiczności, która po brzegi wypełniła Operę Leśną w Sopocie.

Za te dwa niezwykłe wieczory chciałabym podziękować organizatorowi – firmie Festival Group. Mam nadzieję, że w przyszłym roku zaprezentują równie ciekawe, a może jeszcze lepsze widowisko.

Oba koncerty można obejrzeć w serwisie player.pl pod tym adresem. Zapraszam także do sprawdzenia relacji z pierwszego dnia festiwalu, gdzie artyści prezentowali piosenki o miłości.


Lubicie oglądać takie wydarzenia w telewizji? Wolicie uczestniczyć w nich na żywo? Który z koncertów bardziej Wam się spodobał?Polecam także relacje z innych koncertów!
 Na blogu wyświetlane są reklamy – zachęcamy do wyłączenia AdBlocka