Sylwester 2016 - Hello 2017!

Ogromna scena tuż pod Pałacem Kultury i Nauki, niesamowita gra świateł, najbardziej rozchwytywani polscy artyści, tysiące bawiących się ludzi, fenomenalny pokaz fajerwerków i blisko 5 godzin muzyki na żywo. Tak w skrócie można byłoby opisać wieczór, gdy witając Nowy Rok, krzyczeliśmy Hello 2017!


Już od pierwszych minut sylwestrowego koncertu impreza nabierała niesamowitego rozpędu, a na scenie pojawiły się największe gwiazdy polskiej muzyki, międzcy innymi: Agnieszka Chylińska, Anna Wyszkoni, Andrzej Piaseczny, zespół Varius Manx z Kasią Stankiewicz; twórcy kultowych wręcz przebojów – jak Lady Pank, czy Kombii, a także autorzy najnowszych hitów – Cleo, Natalia Nykiel, czy zespół LemON. Scena była wypełniona gorącymi nazwiskami, nie zabrakło jednak świeżej krwi, publiczność rozgrzała debiutująca Daria Zawiałow. Na warszawskiej estradzie pojawili się także Rafał Brzozowski, Antek Smykiewicz, czy chór Sound’n’Grace i Jula.

Cleo - występ, koncert, na żywo
Koncert sylwestrowy telewizji TVN - Hello 2017 - scena
Agnieszka Chylińska - Sylwester 2016/2017 TVN Warszawa
Sylwester TVN - występ zespołu Kombii
Lady Pank - Sylwester 2016

Obsada koncertu była naprawdę gwiazdorska, a prawie każdy wykonawca pojawił się na scenie parę razy. Wielu wykonawców poza autorskimi piosenkami prezentowała covery światowych przebojów. Jeszcze więcej zagranicznej muzyki zapewniały otwarcia poszczególnych części koncertu, który podzielony był na 5 części. Każda otwierana była z niezwykłym rozmachem, nie szczędzono efektów specjalnych: sztucznych ogni, różnego rodzaju dymów, confetti, czy girland. Były to wspólne występy kilku wokalistów, którzy prezentowali takie hity jak: Hymn for the weekend zespołu Coldplay, Can't stop the feeling Justina Timberlake’a, Cake By The Ocean od DNCE, czy Where have you been Rihanny.

Sylwester TVN - Hello 2017 - Warszawa
Zespół Sound'n'Grace występ Sylwester TVN - Hello 2017 Warszawa

Scena swoim kształtem przypominała literę H, od nazwy imprezy Hello 2017!, podobny kształt miał także wybieg, który w stu procentach wykorzystywała Agnieszka Chylińska, niekwestionowana królowa wieczoru. Operatorom kamer zapewniła zapewne sporą zadyszkę, wciąż biegając od jednego, do drugiego skraju wybiegu. Przybiegła do każdego możliwego zakątka sceny i wybiegów, aby zobaczyć, pomachać, nawiązać kontakt z jak największą ilością ludzi. A kontakt z publicznością miała po prostu fenomenalny. Pomiędzy wersami piosenki zwróciła uwagę na czyjąś czapkę, kogoś robiącego jej zdjęcie, skomentowała zachowanie dziewczyny z tłumu, wciąż pokonując przy tym kolejne długości wybiegu. 

Agnieszka Chylińska - Sylwester
Agnieszka Chylińska na żywo, występ, koncert
Występ Agnieszka Chylińska - Sylwester -  relacja, reportaż, fotorelacja, zdjęcia
Agnieszka Chylińska - występ na Sylwestrze 2016 w Warszawie
Relacja, reportaż, fotorelacja, zdjęcia - Sylwester 2016 - Hello 2017 - Warszawa, TVN

Muszę przyznać, że to na jej występ czekałam najbardziej, spodziewałam się, że będzie świetny, ale i tak przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Ubrana w spodnie, ciepłą kurtkę i glany zdecydowanie wyróżniała się na tle kusych sukienek i wysokich szpilek. To jej głos i charyzma sprawił, że dla mnie był to najlepszy występ Sylwestra 2016. Totalna petarda!


Podczas jej drugiego wejścia na scenę, tuż przed północą, Plac Defilad pękał w szwach. I chociaż nie było tego widać w telewizji, ludzi było naprawdę mnóstwo, tłumnie gromadzili jeszcze daleko poza terenem imprezy. Organizatorzy podają, że na miejscu bawiło się ponad 120 tysięcy osób!

Lady Pank - Sylwester w Warszawie 31 grudnia 2016/1 stycznia 2017
Lady Pank - Jan Borysewicz - Sylwester 2016
Lady Pank - Janusz Panasewicz - występ, koncert, na żywo - Sylwester
Telewizja, Sylwester z TVN kulisy, scena,  występy, kulisy, publicznosć, kamerzyści
Lady Pank - Sylwester 2016/2017

A najlepiej zdawali bawić się na kolejnych występach Lady Pank. Zespół sprawił, że publiczność pod sceną dosłownie oszalała. Choć mogę wypowiadać się o drobnym wycinku publiczności, który mi towarzyszył, ludzie bawili się naprawdę wyśmienicie. Niesamowite wrażenie robił także tłum śpiewający wraz z Anią Wyszkoni Agnieszkę.

Ania Wyszkoni - Sylwester 2016
Ania Wyszkoni na żywo, występ,  koncert sylwestrowy
Anna Wyszkoni - koncert, występ na Sylwestrze - Hello 2017

Równie ciepło przyjęte były kolejne przeboje Kombii, które przedstawiono w odrobinę w innej aranżacji. A to za sprawą duetu z Rafałem Brzozowskim w piosence Słodkiego miłego życia i wspólnego wykonania utworu Pokolenie z Andrzejem Piasecznym i Antkiem Smykiewiczem.

Wspólny występ Kombii, Andrzej Piaseczny, Antek Smykiewicz - Sylwester z TVN w Warszawie
Waldemar Tkaczyk i Grzegorz Skawiński - na scenie, na żywo, koncert

Jeszcze bardziej spektakularne show rozegrało się zaraz po północy, gdy Cleo, Sabina Jeszka i Natalia Capelik-Muianga zaprezentowały niesamowicie energetyczne wykonanie Perfect Illusion Lady Gagi. Oprawa sceniczna tego występu była naprawdę fenomenalna, scena zlokalizowana w samym centrum Warszawy, robiła niesamowite wrażenie. Wyświetlane w każdej jej części wizualizacje, niezwykła gra świateł i wielka dyskotekowa kula zawieszona na górze sceny po prostu wbijały w fotel! A wszystko to towarzyszyło najbardziej spektakularnemu pokazowi fajerwerków w Polsce.

Sylwester - Warszawa - Północ, fajerwerki, powitanie Nowego Roku - Hello 2017Natalia Nykiel - koncert, Sylwester
Grzegorz Skawiński, zespół Kombii - Sylwester w Warszawie  31.12.2016/01.01.2017
Varius Manx i Kasia Stankiewicz - występ, koncert, na żywo
Natalia Nykiel - występ, koncert sylwestrowy, Sylwester TVN, Warszawa - Hello 2017
Sylwester Warszawa 2016 TVN - Hello 2017 -  relacja, reportaż, fotorelacja, zdjęciaSylwester -  relacja, reportaż, fotorelacja, zdjęcia
Sylwester TVN na Placu Defilad w Warszawie - Hello 2017

Wizualizacje, które wyświetlane były na scenie, pojawiały się także na Pałacu Kultury, który znajdował się tuż za sceną. Był podświetlany na różne kolory, pojawiały się na nim napisy, figury geometryczne i kształty, nawiązujące do tego co działo się na scenie. Choć trudno było dostrzec to w telewizji, wyglądało to naprawdę zjawiskowo!

Prowadzący zapowiadali kolejne występy, stojąc na wybiegu sceny, później musieli jednak się stamtąd wydostać, szli więc wzdłuż barierek, obok publiczności. Tę samą drogę pokonywali także tancerze i niektórzy artyści. Podglądanie ich zachowania było bardzo ciekawe, niektórzy uśmiechali się, przybijali piątki z fanami. Moim ulubieńcem został Filip Hajzer, który przechodził obok, gdy trwał już występ, a on sam dość głośno nucił tekst wykonywanej właśnie piosenki. 

Varius Manx i Kasia Stankiewicz - występ, koncert, na żywo - Sylwester 2016 w Warszawie
Varius Manx i Kasia Stankiewicz - występ na Sylwestrze 2016 w Warszawie
Varius Manx i Kasia Stankiewicz - Sylwester
Varius Manx i Kasia Stankiewicz - występ na koncercie sylwestrowym telewizji TVN - Hello 2017

Trudno nie wspomnieć o zespole Varius Manx z Kasią Stankiewicz, która swoimi strojami sprawiała, że robiło mi się zimno. W sukience z odkrytymi plecami, wycięciem na nogę, przechadzała się po wybiegu sceny i zachęcała do wspólnego śpiewania.


Niezwykle efektownie wyglądała także Cleo, która na scenie pojawiała się aż pięć razy. Poza występem o północy, dwukrotnie otwierała poszczególne części koncertu, a także w dwóch wejściach prezentowała swoje piosenki.

Cleo - Sylwester
Cleo - występ, koncert, na żywo - Sylwester 2016 w Warszawie - Hello 2017

Cały koncert zakończył zespół LemON, a Igor Herbut swoimi wokalizami w piosence Scarrlett wywołał u mnie ciarki, które nie miały nic wspólnego z ujemną temperaturą.

Nie sposób opisać wszystkich artystów i ich występy, część z nich możecie jednak obejrzeć na oficjalnym kanale TVN w serwisie YouTube.

Koncert Sylwestrony telewizji TVN - Hello 2017! - relacja, reportaż
LemON - Igor Herbut - Sylwester
LemON - Igor Herbut - występ, koncert, na żywo
Występ zespołu LemON - Igor Herbut - Sylwester 2016 w Warszawie z telewizją TVN

Byłam niesamowicie ciekawa jak wygląda telewizyjny Sylwester od kuchni, czego nie pokazują kamery, czy to wszystko naprawdę wygląda tak spektakularnie? Co dzieje się w czasie przerw na reklamy?

Ogromne wrażenie zrobiła na mnie organizacja, gdy kończył się występ jednego artysty, pojawiali się prowadzący i zaczynali zapowiadać kolejną osobę, a za ich plecami zmieniano instrumenty, gdy jedna perkusja wyjeżdżała, druga już zajmowała jej miejsce. Wszystko działo się tak szybko i sprawnie, że z łatwością można było tego nie zauważyć. Odrobinę zdziwiłam się, gdy Varius Manx zakończył swój pierwszy występ i okazało się, że właśnie kończy się także przerwa reklamowa i za kilkadziesiąt sekund wracamy na antenę. Można było nie zauważyć, kiedy kończyła się transmisja. W czasie reklam na miejscu wciąż trwała zabawa! Dzięki czemu usłyszeliśmy kilka dodatkowych piosenek, miedzy innymi: Oczy szeroko zamknięte w wykonaniu Ani Wyszkoni, Zamki na piasku zespołu Lady Pank, czy Zabiorę nas Cleo. Trzeba przyznać, że bloki reklamowe były naprawdę krótkie, a ostatnia część koncertu, w ogóle nie przerywana reklamami, trwała aż półtorej godziny!

Rafał Brzozowski - koncert sylwestrowy Hello 2017 - Warszawa, Sylwester z TVN

Natalia Nykiel na żywo, występ, Sylwester 2016 - Warszawa
Sylwester, koncert, występ -  Andrzej Piasek Piaseczny - 31.12.2016/01.01.2017 - Warszawa
Sylwester 2016 Warszawa - 31 grudnia 2016/1 stycznia 2017
Daria Zawiałow - koncert, występ - Hello 2017 -Sylwester w Warszawie, telewizja TVN
Sylwester TVN - Hello 2017 - Prowadzący - Magda Mołek, Marcin Prokop

To zdecydowany plus dla telewizji, która zresztą na wielu polach wyróżniała się na tle konkurencyjnych koncertów sylwestrowych. I chociaż sama chętnie pogmerałabym w playliście, pozamieniała kilka pozycji, bardzo podoba mi się wybór występujących artystów. Postawiono na jakość, a nie jak największą ich ilość. Zaproszono osoby, których widzowie TVN chcieliby oglądać i słuchać w tę wyjątkową noc. Osobiście uważam, że TVN zrobił niesamowity krok w przód, względem sylwestrów z ubiegłych lat. Moim skromnym zdaniem jakością widowiska postawił poprzeczkę bardzo wysoko. I mam nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze lepiej!

Korzystając z okazji chciałabym życzyć Wam wszystkiego najlepszego w 2017 roku, a także podziękować Stołecznej Estradzie za możliwość uwiecznienia tego wydarzenia. Było to niezaprzeczalnie wyjątkowe przeżycie!