Długie oczekiwanie - Brendan Gleeson

Ekscytacja, radość, podenerwowanie – to emocje, które zwykle towarzyszyły mi podczas otwierania koperty, zaadresowanej moim pismem, w której potencjalnie mógł znajdować się autograf. Tym razem pojawiło się inne uczucie – niedowierzanie. 

Po wielu miesiącach "suszy", otrzymałam odpowiedź na list z prośbą o autograf. Odpowiedź od aktora, który jeszcze kilka lat temu w ogóle nie odpisywał na korespondencję fanowską. Była to przesyłka, na  którą musiałam czekać naprawdę długo – dwa i pół roku. 

Ostatni wpis na temat zdobytego przeze mnie autografu pojawił się na blogu w czerwcu ubiegłego roku. W międzyczasie pojawiło  się parę odpowiedzi, o których mogłam napisać, ale nie chciałam tego robić. Nie było ich zresztą wiele, nie piszę już bowiem żadnych listów, ostatni wysłałam w połowie 2014 roku. Trudno się dziwić, że nie dostaję kolejnych odpowiedzi. Oczywiście są przesyłki, na którego mi nie odpowiedziano, ale szansa na to, że jeszcze kiedyś to nastąpi jest raczej bliska zeru. Choć być może po cichu liczę, że na którąś z nich ktoś jeszcze odpowie?  Tak zdarzyło się w styczniu, gdy otrzymałam odpowiedź na list, o którym już całkowicie zapomniałam.

Brendan Gleeson - Autograf - Autograph - Szalonooki Alastor Moody Harry Potter

Po 878 dniach otrzymałam autograf Brendana Gleesona, który w serii filmów „Harry Potter” wcielił się w rolę profesora Moody’ego.

Blisko dwa i pół roku minęło od dnia, w którym wysłałam list, a było to w wakacje 2013 roku. Jest to autograf, który otrzymałam po najdłuższym, jak dotąd, czasie. Jeszcze parę lat temu aktor w ogóle nie odpisywał na korespondencję fanowską. Gdy nagle pojawiło się kilka odpowiedzi od niego, czym prędzej napisałam swój list, ale przez kolejne miesiące nie pojawiała się odpowiedź. Postanowiłam więc spróbować jeszcze raz, powstała już nowa koperta, a ja zdążyłam zapomnieć, że w ogóle ów list wysłałam. 

Agencja aktora znajduje się w Irlandii, muszę przyznać, że nie byłam pewna czy kupon IRC działa w tym kraju, a nie miałam możliwości zdobycia znaczka. Postanowiłam więc zaryzykować i załączyłam kupon. Kiedy na początku 2016 roku dowiedziałam się o nowej kopercie zaadresowanej moim pismem, która pojawiła się w skrzynce myślałam, że są to żarty. Na kopercie nie było bowiem żadnego znaczka, stempla. 

Nie spodziewałam się, że w kopercie naprawdę będzie znajdował się autograf, ale jednak! A wraz z nim kartka z adresem agencji. Przechodząc jednak do tego, co lubię najbardziej  - dedykacja i kilka miłych słów. Muszę przyznać, że do dziś nie mogę uwierzyć, że mimo braku znaczka przesyłka została mi dostarczona.

Brendan Gleeson - Autograf - List z prośbą o autograf - Koperta
Autograf aktora Brendan Gleeson - Autograph - Szalonooki Alastor Moody Harry Potter
 
Przypomniały mi się radość i ekscytacja podczas otwierania koperty, radość z nowego podpisu, ale przede wszystkim niedowierzanie, a to uczucie nie towarzyszyło mi wcześniej zbyt często podczas przygody ze zbieraniem autografów. Ten podpis wywołał coś, czego nie sprawił autograf Geraldine Somerville, ani Kennetha Branagha – pojawiła się u mnie ochota na napisanie nowego listu (dokładniej rzecz ujmując, na zrobienie nowej koperty). 

Jak zdobyć autograf zagranicznej gwiazdy? Zapraszam do sprawdzenia filmowego poradnika!
A także innych postów z autografami obsady filmów "Harry Potter"!