Kryzys - David Ryall

Siedzę sobie wpatrzona w pustą kartkę i nie mam pomysłu jak powinnam zacząć dzisiejszy post. Były takie momenty, gdy miałam do opisania kilka podpisów, co z chęcią czyniłam na nudniejszych lekcjach. Była to właściwie produkcja taśmowa: kończyłam jedną notkę i już zaczynałam opis zdobywania kolejnego podpisu.

Muszę przyznać, że wyszłam już z wprawy, a autograf, który chciałabym opisać otrzymałam już naprawdę dawno temu – w kwietniu - i nie pamiętam już nawet niewątpliwie ciekawych okoliczności jego otrzymania.
Autograf, którym chciałabym się dziś pochwalić, to podpis aktora, który wcielił się postać Elphiasa Doge - David Ryall. Choć ta postać w filmie nie była szczególnie ważna, podobnie zresztą było w książce, ja zwróciłam na nią szczególną uwagę. Nie umiem tego dokładnie wyjaśnić, ale Elphias pojawia się już na początku książki, za sprawą artykułu, który napisał. Ostatni tom czytałam chyba najwięcej razy i najlepiej pamiętam moje wyobrażenia na temat opisanych w nim postaci, zdarzeń i miejsc, których nie przysłonił mi film. Doskonale pamiętam, jak jeszcze przed premierą filmu pożerałam wzrokiem kolejne karty powieści. Wiedziałam bowiem, że już niedługo czytając tę książkę kolejny raz, będę porównywała ją z filmem.

David Ryall - autograf Harry Potter

Filmowy Elphias niewątpliwie nie zakłócił moich książkowych wyobrażeń, ale spotęgował je. David Ryall świetnie wykreował tę postać i choć otrzymanie jego podpisu nie spowodowało u mnie wybuchu radości, dziś cieszę się, że napisałam list i  mogę pochwalić się podpisem tego aktora. Autograf przyszedł do mnie, kiedy ten temat stał się dla mnie właściwie całkowicie obojętnym. W tym samym czasie postanowiłam też zawiesić bloga, nie wysyłałam kolejnych listów i właściwie przestałam wierzyć, że moje plany mogą się udać. 

Dziś jednak, ta chwila zwątpienia jest już za mną, a ja zapraszam Was już na kolejny, zdecydowanie bardziej optymistyczny wpis już za 2 tygodnie! ;)

Jak zdobyć autograf zagranicznej gwiazdy? Zapraszam do sprawdzenia filmowego poradnika!
A także innych postów z autografami obsady filmów "Harry Potter"!

Komentarze

 1. Gratuluję i ogromnie się cieszę, że masz za sobą tą "chwilę zwątpienia". Czy to oznacza, że kontynuujesz wysyłanie listów do gwiazd? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej, dziękuję.
   Niestety nie, w ostatnim czasie nie wysłałam żadnego listu i w najbliższych miesiącach nie mam tego w planach. :)

   Usuń
 2. Wreszcie coś napisałaś! Gratuluje kolejnego sukcesu i życzę następnych!
  No i oczywiście weny :))
  Ginny ♥

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję :) Bardzo się cieszę, że Elfias umilił Ci te chwile zwątpienia, a zdradzisz, czego będzie dotyczył ten "optymistyczny" post za dwa tygodnie? ;>

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję! Bardzo się cieszę, że w końcu pojawił się wpis dotyczący autografu, jednak bardzo mnie ciekawi, dlaczego, zgodnie z zapowiedzią, nie ma relacji z koncertu Sylwii Grzeszczak? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! :)
   Nie ma go z bardzo prozaicznego powodu: po prostu się nie wyrobiłam. :(

   Usuń
 5. Gratulacje :) Ach, jak ja ci zazdroszczę tych wszystkich autografów. Ostatnio zdecydowałam się napisać jeden list, znalazłam adres, ale nie jestem pewna, czy jest on prawdziwy. Masz może jakąś radę, jak to sprawdzić, upewnić się, że dotrze napewno do tej osoby?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, tak naprawdę nigdy nie jesteśmy pewni czy nasz list trafi w ręce gwiazdy, ale aby sprawdzić czy adres jest poprawny, jeśli chodzi o agencję, to wystarczy fanmail.biz. Przeglądnięcie wątków dotyczących interesującej nas osoby jest bardzo pomocne. ;)

   Usuń
 6. Nareszcie autograf! Bardzo ci gratuluję i cieszę się, że kryzys minął ;) sama mam w październiku dużo szczęścia (dwa autografy) i jestem dzięki temu pełna energii. Do zobaczenia za dwa tygodnie, nie mogę się doczekać postu, skoro tak go zapowiadasz ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Hej, Alex. Bardzo lubię Twojego bloga, cieszę się, że kryzys został zażegnany :) Muszę powiedzieć, że zainspirowałaś mnie do zbierania autografów (już nawet są pierwsze sukcesy). Mam jednak do Ciebie pewne pytanie, jeśli znalazłabyś trochę czasu i zechciała udzielić mi odpowiedzi byłabym bardzo szczęśliwa. Czy, oczywiście jeśli wiesz coś na temat takich osób jak: Freddie Stroma, Brendan Gleeson, Chris Rankin, Sean Biggerstaff, Mark Williams, Tom Felton, i jeśli byłabyś skłonna podzielić się informacjami na ich temat, byłabym bardzo wdzięczna. Chodzi mi oczywiście o to, czy odpisują na listy od fanów (chociażby z VV)? Bardzo proszę o odpowiedź :) Mam nadzieję, że nie sprawiłam zbyt wielkiego kłopotu.
  Pozdrawiam i mam nadzieję, że niedługo powrócisz do wysyłania listów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej, aby dowiedzieć się czy poszczególni aktorzy odpisują wystarczy poczytać wątki na forum dotyczące poszczególnych osób na fanmail.biz. O ile dobrze się orientuję to:
   Brendan Gleeson - nie odpisywał na listy fanów, ale w tamtym roku zaczęły pojawiać się odpowiedzi.
   Chris Rankin, Sean Biggerstaff - odpisują, ale niestety sporadycznie
   Mark Williams - radziłabym pisać na adresy VV :)
   Tom Felton - odpisuje naprawdę bardzo rzadko, aby nie powiedzieć: w ogóle, tutaj jedyna szansa to również adresy VV.

   Gratuluję sukcesów i pozdrawiam :)

   Usuń
 8. Wiem co czułaś. Gratulacje ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak miło, że w końcu mogę przeczytać o tym autografie! :D Szkoda tylko, że post krótki, ale mam nadzieję, że kolejny będzie dłuższy ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak miło, że otrzymałaś autograf po tak długim czasie :) Wielkie gratulacje. Wiesz, mam takie pytanie, dla prawdziwych zbieraczy może wydawać się dość głupie, lecz ja dopiero zaczynam a ta sprawa zastanawia mnie od pewnego czasu. Chodzi o kupon IRC, a właściwie czy jest taki sam niezależnie do jakiego kraju się wysyła, czy np. do Anglii jest inny i do USA jest inny? Może głupie pytanie, ale nie wiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, ale otrzymałam go już dawno temu. :)
   Istnieje jeden wzór kuponu, który może być zrealizowany we wszystkich krajach należących do Powszechnego Związku Pocztowego. :)

   Usuń
 11. Serdecznie gratuluję !!
  Wspaniały autograf :)
  U mnie niestety pustki od 4 tygodni

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) U mnie pustki od około pół roku, ale nie ma się co dziwić: się nie wysyła, to się nie ma nic nowego :D

   Usuń
 12. Dajesz mi nadzieję. Ostatnio spróbowałam swoich sił i napisałam list do pani Rowling. Może jest wystarczająco dobry aby go przekazać w ręce pisarki. Post krótki, ale mam nadzieję, że następne będą dłuższe
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Poradnik - Jak zdobyć autograf zagranicznej gwiazdy?

Harry Potter - pierwsze polskie wydanie

Autografy – najczęściej zadawane pytania