Święta i mini konkurs

Święta zbliżają się wielkimi krokami,  do wigilii zostało już kilka dni, a większość z nas może cieszyć się już wolnym,  nie wliczając w to świątecznych porządków i wszystkich przygotowań.

I choć już w listopadzie na sklepowych półkach pojawiły się bombki, kolorowe łańcuchy, girlandy i światełka, a także inne akcesoria świąteczne, którymi przystrojone były wszystkie markety i galerie handlowe, bardzo długo nie czułam tej magicznej, świątecznej atmosfery.
W końcu coś się stało i już pod koniec listopada,  ku nieszczęściu moich rodziców i sąsiadów, zaczęłam śpiewać świąteczne piosenki  (choć tak naprawdę, z wielką chęcią mogłabym śpiewać je przez cały rok).

Ogień w kominku, cisza, spokój i relaks, czas spędzony z rodziną, a także goździki i pomarańcze. Tak wyglądają wymarzone święta w wyobraźni wielu z nas. Kto jednak spędza je w ten sposób?  Dziś najważniejszym dniem jest wigilia, która tak naprawdę sama w sobie nie jest jeszcze dniem świątecznym! Prawie każdy czeka tylko, aż będzie można odejść od stołu, by rozpakować prezenty. No właśnie, prezenty, to one stały się najważniejsze, to one są wyznacznikiem tego, czy święta były udane.  Wydaje mi się, że powoli gubimy gdzieś ten niesamowity, magiczny pierwiastek i zamieniamy go na ciągłe sprzątanie, pucowanie i szorowanie wszystkich powierzchni w domu, prześciganie się z sąsiadami na najładniejsze, świąteczne udekorowanie domu i pogoń za prezentami.

Konkurs

W związku ze zbliżającymi się świętami, mam dla Was mini konkurs. Do wygrania jest  20 naklejek z czterech ostatnich filmów sagi,* a warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest obserwowanie tego bloga. Co trzeba zrobić? W komentarzu pod tym postem odpowiedzieć na pytanie: „Jakie Twoim zdaniem było najważniejsze wydarzenie w 2013 roku, jeśli chodzi o magiczny świat i związane z nim osoby, dlaczego?” Swoje odpowiedzi możecie przesyłać do środy - 25.12.2013 roku, a ogłoszenie wyników nastąpi dwa dni później w nowym poście.
*Jeśli uczestników konkursu będzie więcej, a odpowiedzi będą ciekawe, nagrodzonych zostanie więcej prac ;) 

Mam nadzieję, że ten mini konkurs Wam się spodoba, a ja chciałabym życzyć Wam wesołych świąt i spełnienia wszystkich marzeń! :)