Wyjątek - Evanna Lynch

Są takie autografy, których prawdopodobnie nigdy nie uda mi się zdobyć, są takie gwiazdy, które nie odpisują na listy swoich fanów. Są też takie, które robią to naprawdę bardzo rzadko. 

Wśród aktorów z „Harry’ego Pottera”  bez trudu  można znaleźć takie osoby, szczególnie pośród młodych aktorów. Zdobycie podpisu odtwórców trójki głównych bohaterów jest właściwie niemożliwe.  Tak samo jest w przypadku Toma Feltona (Draco), Bonnie Wright (Ginny), Evanny Lynch (Luna), Katie Leung (Cho) czy Jessie Cave (Lavender).

Dlaczego nie odpowiadają na korespondencję fanowską?  Być może nie mogą znaleźć na to czasu, może przesyłek jest tak dużo, że nie są wstanie przeglądnąć choćby małego procenta listów, a może po prostu nie mają na to ochoty?  W końcu rozdawanie autografów nie jest ich obowiązkiem,  a prezentem który robią fanom.  Ogólnie wiadomo, że dani aktorzy nie odpisują na korespondencję  swoich wielbicieli. Czy jest w ogóle sens, aby pisać listy do takich osób? Czy warto  marnować pieniądze i czas na przesyłki, które najprawdopodobniej do nas nie wrócą? 

Przed wyjazdem na wakacje natknęłam się na informację, która mówiła, że Evanna Lynch (wcieliła się w postać Luny Lovegood), dostała nową rolę, w spektaklu „Houduni” i wyrusza w trasę po największych teatrach Wielkiej Brytanii i Irlandii, gdzie będzie odgrywana sztuka. Evanna była jedną z pierwszych osób o której pomyślałam, gdy odkryłam, że zdobywanie autografów jest możliwe.

Muszę przyznać, że nigdy nie widziałam autografu Evanny Lynch, zdobytego korespondencyjnie. Wiedziałam, że młoda aktorka chętnie podpisuje się, gdy osobiście spotyka się z fanami, przyłączyła się do sklepu Davisa Warwicka, gdzie sprzedaje swoje autografy. Wyposażona w tę wiedzę sądziłam, że szanse na zdobycie autografu Evanny listownie właściwie nie istnieją.  Z drugiej strony, Evanna to przede wszystkim fanka „Harry’ego Pottera”: zanim została zaangażowana do produkcji filmów sama napisała list do J.K. Rowling, na który autorka odpisała, pisząc krótki liścik. Kiedy tylko przeczytała piątą cześć sagi marzyła, aby zagrać Lunę, która urzekła ją już w pierwszej opisywanej scenie.  Aktorka wciąż angażuje się w projekty związane z „Harrym Potterem”, mimo że jej kontrakt wygasł.

Koperta, adresowanie koperty, list z prośbą o autograf, Evanna Lynch

Wiedziałam, że moja misja ma nikłe szanse na powodzenie, ale postanowiłam spróbować. Wylegując się na plaży skrobałam list do aktorki, a po powrocie z wakacji przepisałam go w zupełnie wyjątkowy sposób. Pomysł na kopertę urodził się w mojej głowie już dawno, dlatego jego realizacja przebiegła bardzo szybko. Gdy wszystko było gotowe wybrałam teatr i zaplanowałam datę wysyłki. Odnalezienie adresów było dziecinnie łatwe, bałam się jedynie, że list nie zostanie przekazany lub aktorka nie będzie chciała go przeczytać.


Kiedy miesiąc później w końcu wysłałam list, pełna nadziei, nastawiona raczej pesymistycznie, próbowałam wyrzucić go z pamięci, aby zbytnio się nim nie przejmować.  Jednakże,  tydzień później, na pewnym blogu pojawił się autograf Evanny. Muszę przyznać: przeszył mnie dreszcz. Ten niesamowity sukces dał mi nadzieję i niewiele myśląc postanowiłam wysłać drugi list. Nie wiedziałam po co, dlaczego, jednakże ten autograf pobudził mnie do działania. Chciałam zrobić wszystko aby otrzymać wyśniony podpis. Być może to jedyna okazja aby otrzymać oryginalny podpis aktorki?  Z drugiej strony, kiedy ta informacja pojawiła się na blogu moje szanse na autograf  znacznie zmalały, jasnym stało się, że co najmniej kilka osób wyśle swój list następnego dnia. 

Jestem pewna, że każdy kto dotarł do tego momentu, dawno przewinął już post na sam koniec i wie jak ta historia się skończyła.  Bez zbędnego przedłużania: w ubiegły wtorek w mojej skrzynce znalazłam kopertę, zaadresowaną prze mnie w bardzo charakterystyczny sposób, od razu wiedziałam skąd przybyła owa przesyłka.  Nie wiedziałam co jest w środku, ale zawartość owej koperty przeszła moje najśmielsze oczekiwania.  Nigdy nie otrzymałam tak długiej dedykacji, nigdy nie widziałam także tak dobrze zagospodarowanej przestrzenni na zdjęciu.  

Evanna Lynch original  autograph, autograf, VV, Aleeex Smile Harry Potter

Aby opisać Wam to wszystko musiałam trochę ochłonąć. I choć podpis otrzymałam na początku minionego tygodnia, wciąż nie mogę uwierzyć, że się udało, że aktorka znalazła czas i chciała napisać tak wiele słów, bezpośrednio odnosząc się do treści listu.
Jak zdobyć autograf zagranicznej gwiazdy? Zapraszam do sprawdzenia filmowego poradnika!
A także innych postów z autografami obsady filmów "Harry Potter"!