Dwa w jednym - Sophie Thompson

Aby dzisiejszy wpis miał jakikolwiek sens, trzeba Wam wiedzieć, że w ubiegły piątek w skrzynce znalazłam dwie koperty z autografami. O mojej pierwszej zdobyczy – podpisie Michelle Fairley - mogliście poczytać w minionym tygodniu.

W drugiej kopercie znalazłam podpis od osoby, która w „Harrym Potterze” zagrała rolę epizodyczną,  jest siostrą bardzo popularnej i docenionej aktorki, która również zagrała w magicznej serii. Być może ktoś domyślił się już, że bohaterką dzisiejszego wpisu jest Sophie Thompson...

Muszę przyznać, że gdybym otrzymała ten autograf pół roku temu, nie byłby on dla mnie tak ważny jak dziś. Po bardzo długiej przerwie w pisaniu listów i otrzymywaniu odpowiedzi, cieszy mnie każdy podpis, nawet od osoby niezbyt ważnej, jeśli chodzi o rangę postaci, którą gra w potterowym filmie. Aktorka  podpisała nie tylko wysłane przeze mnie zdjęcie, ale dołączyła jeszcze jedną fotografię.
  
Sophie Thompson - Autograf - Autograph Harry PotterSophie Thompson - Autograf -Autograph


Ta półroczna przerwa naprawdę dobrze mi zrobiła. Na początku roku zaczęłam traktować otrzymywanie autografów jako coś normalnego. A przecież każdy podpis to niesamowity sukces, niebywałe szczęście. Przestałam to doceniać, ale na szczęście szybko sprowadzono mnie na Ziemię. Nie umiem sobie wyobrazić jak trudno jest zachować racjonalne myślenie i radość z każdego autografu kolekcjonerom, którzy otrzymuję kilkadziesiąt lub kilkaset podpisów rocznie. Zastanawiam się czy to w ogóle jest możliwe? Jeśli wyjątkiem są dni kiedy nie otrzymujemy podpisów, to ich otrzymywanie staje się dla nas rutyną, czymś oczywistym.  Czy takie osoby naprawdę potrafią doceniać szczęście, które je spotyka?

Muszę przyznać, że w wakacje przeglądałam sporo blogów z autografami, a na jednym z nich znalazłam podpisy Michelle Fairley, Sophie Thompson i Sian Thomas. Wszystkie trzy Panie nie zagrały w Harrym znaczących i dużych ról. Każda z nich na ekranie pojawia się tylko przez kilka, kilkanaście sekund lub parę minut, ale wszystkie przyciągały nasze spojrzenia i to o nich pamiętamy wspominając daną scenę. Wszystkie aktorki stosunkowo szybko odpisywały na korespondencję fanowską, co było  dla mnie dość ważne, zważywszy na fakt, że ostatnie pół roku nie przyniosło mi prawie żadnych odpowiedzi.  Uznałam, że warto spróbować i posłałam listy do wszystkich trzech Pań. Dopiero dziś zauważyłam,  że otrzymałam już odpowiedzi na wszystkie listy.
Sophie Thompson, Michelle Fairley  - Autograf Harry Potter

Na kopercie znalazłam też dość dziwną naklejkę, która informuje mnie, że ilość znaczków naklejonych na kopertę jest niewystarczająca, aby dostarczyć ją do mnie, w wybrany sposób. Zastanawia mnie tylko, dlaczego jednak przesyłka została dostarczona. Autograf otrzymałam w ubiegły piątek – 20. września, a stempel na znaczku wskazuje datę 19. sierpnia. Czy oznacza to, że aktorka odpowiedziała na mój list już po dwóch tygodniach i przez miesiąc błąkał się po różnych „niebezpiecznych” miejscach?

Sophie Thompson - Autograf - SASE

Jeśli ktoś z Was ma jakiś pomysł na rozwiązanie tej zagadki lub sami też kiedyś otrzymaliście odpowiedź z taką informacją, gorąco zachęcam Was do podzielenia się Waszymi przemyśleniami i doświadczeniami w komentarzach. ;)

Jak zdobyć autograf zagranicznej gwiazdy? Zapraszam do sprawdzenia filmowego poradnika!
A także innych postów z autografami obsady filmów "Harry Potter"!