Magiczna muzyka

Dzisiejszy post jest połączeniem tego, co najbardziej lubię: muzyki i "Harry’ego Pottera".  Kiedy Emma, Rupert i Dan przyszli na castingi do ról młodych czarodziejów z pewnością nie wiedzieli, a nawet nie marzyli o tak ogromnej popularności, jaka ich spotkała. 

Na planie spędzili ze sobą przeszło 10 lat, ale łączy ich jeszcze jedna rzecz – muzyka.  Każdy z nich zaangażował się w muzyczny projekt i dziś możemy oglądać teledysk z jego udziałem.

 

EMMA  WATSON - One Night Only


Wszystko zaczęło się od panny Watson, która postanowiła wspomóc swojego ówczesnego chłopaka  – George’a Craiga, wokalistę zespołu  One Night Only – i wystąpić w najnowszym teledysku grupy.  Jak mówi sama Emma „Wideo nawiązuje do kreskówki "Zakochany kundel". George odnajduje mnie, kiedy gubię się w nieciekawej dzielnicy Nowego Jorku i stopniowo zdobywa moje serce". Teledysk do piosenki Say You Don't Want It cieszył się sporym zainteresowaniem mediów, a szczególnie portali plotkarskich, które rozpisywały się o związku młodej aktorki. 

DANIEL RADCLIFFE - Slow ClubW teledysku zapragnął wystąpić także odtwórca tytułowej roli magicznych filmów. Daniela możemy oglądać w produkcji, która przemknęła  bez większego echa, niemal niezauważona.  Aktor wcielił się w rolę pijanego mężczyzny w klipie do piosenki Beginners, jego ulubionego zespołu Slow Club. Moim zdaniem Dan pokazał ogromny dystans do siebie, biorąc pod uwagę fakt, że krótko przed premierą wideoklipu przyznał się do problemów z alkoholem.

RUPERT GRINT - Ed Sheeran


Rupert Grint także postanowił uświetnić swoją osobą pewien wideoklip. Piosenka z jego gościnnym udziałem odniosła zdecydowanie największy sukces. Któż nas nie słyszał Lego House autorstwa Eda Sheerana? Wielu fanów magicznej sagi nie rozpoznało Ruperta, który wcielił się w postać psychofana.  Teledysk był kręcony podczas występu w kopalni w Hatfield. W pewnym momencie zszedłem ze sceny, a na moim miejscu pojawił się Rupert. Widzowie byli bardzo zaskoczeni, byłem niezwykle ciekawy ich reakcji - mówi piosenkarz.


W zeszłym roku w sieci pojawiło się także wideo z gościnnym udziałem Matthewa Lewisa, który w potterowych filmach wcielił się w rolę Neville’a Longbottoma. Trzeba przyznać, ze aktor przekonująco odegrał swoją rolę, jednak teledysk jest bardzo brutalny i nie jest przeznaczony dla osób wrażliwych.

Jeśli mówimy o muzyce i młodych aktorach, nie sposób nie wspomnieć o Tomie Feltonie, który nagrywa autorskie kompozycje i zamieszcza je w serwisie YouTube. Początkowo ukrywał się pod nickiem, ale fani szybko zdemaskowali swojego idola i pokochali jego utwory.

Muzyczną działalność prowadzi także Natalia Tena – potterowa Tonks, która śpiewa w zespole Molotov Jukebox.

Jak Waszym zdaniem młodzi aktorzy wypadli w muzycznych rolach?


Jeszcze nie tak dawno temu bałam się, że ten blog zamieni się w typową stronę poświęconą autografom. Mój problem jednak sam się rozwiązał i od dłuższego czasu nie otrzymuję odpowiedzi, dlatego pojawił się czas, aby na blogu poruszyć nowe tematy.  Piszę dla Was i każdy komentarz, zarówno  ten pozytywny jak i  negatywny bardzo mnie cieszy. Pokazujecie, że  interesuje Was to o czym piszę. Tak naprawdę ten blog Tworzymy razem, dlatego chciałabym Was poprosić, abyście napisali o czym chcielibyście poczytać, jakie tematy Was interesują.