Dorastanie na ekranie

Zastanawialiście się kiedyś, jak to jest być gwiazdą? Patrząc nie tylko na blaski, ale i cienie takiego życia? 

Każdy z nas miał kiedyś pięć lat i rozmyślał nad swoją przyszłością, pogrążał się w marzeniach. Dziewczynki chciały być księżniczkami, ewentualnie aktorkami, piosenkarkami, modelkami. Z czasem jednak te marzenia gdzieś się zagubiły, przestaliśmy wierzyć, że mogą się spełnić i poświeciliśmy się realnej wersji naszej przyszłości. Dzisiejszy post poświęcony jest osobom,  których życie to sen niejednej nastolatki.

Pozornie niczego im nie brakuje: otaczają ich luksusy, miliony fanów, wielbicieli. Mają wszystko to, o czym większość z nas może tylko pomarzyć. Pozornie. Ich życie przepełnione jest pokusami, każdy ich krok śledzony jest przez miliony ludzi na całym świecie, a każdy, nawet najmniejszy błąd wytykany jest im przez lata. Trudno jest oprzeć się pokusom jakie dają wielkie pieniądze i gwiazdorskie życie, ale jeszcze trudniej jest, zrobić to gdy jest się nastolatkiem.

Chyba każdy zna historię  Macaulaya Culkina, który zagrał tytułowego bohatera w filmie Kevin sam w domu, gdy miał zaledwie 10 lat. Aktor nie poradził sobie z ogromną popularnością popadł w uzależnienie od narkotyków. W końcu został aresztowany, a w jego samochodzie znaleziono 17 gramów marihuany i tabletki Xanax, zawierające substancje odurzające. Kolejnym przykładem spektakularnego upadku, dobrze zapowiadającej się kariery jest Lindsay Lohan, która zaczęła pracować już w wieku 3 lat, występując w reklamie Forda. Kiedy miała 12 lat wystąpiła w filmie Nie wierzcie bliźniaczkom, który przyniósł jej największą sławę. Świetnie zapowiadająca się dziecięca gwiazdka szybko zasłynęła z nadużywania alkoholu  i narkotyków. W 2010 roku została skazana za złamanie wcześniejszych postanowień sądów  i zmuszona do terapii odwykowej. 

Po spektakularnym upadku kariery można jednak się podnieść i wyjść na prostą.  Tę tezę od kilku lat próbuje udowodnić Britney Spears, która gwiazdą została już jako dwunastolatka, dzięki telewizyjnemu programowi The Mickey Mouse Club. W wieku 18 lat wydała debiutancką płytę, która okazała się ogromnym sukcesem komercyjnym. Piosenkarka ma za sobą wiele nieudanych związków, a gdy chciała rozwieść się ze swoim drugim mężem wpadła w wir imprez u boku Paris Hilton. Serwisy plotkarskie nie nadążały z informowaniem o nowych poczynaniach artystki. Rutyną stało się pokazywanie intymnych części ciała i  opuszczanie klubów pod wyraźnym wpływem alkoholu.  W 2007 roku gwiazda ogoliła swoją głowę i wytatuowała sobie krzyż w lewej części podbrzusza.  Wkrótce potem trafiła na odwyk i przeszła załamanie nerwowe.

 

Emma Watson

To tylko kilka sztandarowych przykładów, które pokazują w jaki sposób może skończyć się, dobrze zapowiadająca się kariera. Nie musi jednak to wyglądać w ten sposób. Wzorowym przykładem, prowadzenia swojej kariery jest Emma Watson, która na swoim koncie nie ma ani jednej poważnej wpadki.  Gdy miała 11 lat na ekrany kin na całym świecie weszła pierwsza cześć przygód chłopca, który przeżył. Wraz z premierą każdego kolejnego epizodu sagi, jej popularność stale rosła. Od najmłodszych lat starannie dobierała kampanie i wydarzenia, w których brała udział, a także chroniła swoją prywatność.  Pewnego dnia cały świat obiegły zdjęcia Emmy palącej papierosa, a także pozującej topless w łazience. Szybko okazało się jednak, że był to niesmaczny żart, a dziewczyna  pozująca na zdjęciach była jedynie bardzo podobna do młodej aktorki. Mając  15 lat została najmłodszą aktorką, która pojawiła się na okładce czasopisma Teen Vogue.  Została twarzą marki Burberry i postanowiła spróbować swoich sił jako modelka. Kontrakt, który podpisała Emma jako dziewięciolatka dotyczył zekranizowania czterech części serii. To właśnie odtwórczyni roli Hermiony najdłużej zastanawiała się nad przedłużeniem umowy. Świat obiegły plotki dotyczące jej wygórowanych stawek młodej aktorki. W 2010 roku Emma zdradziła, że powodem całego zamieszania była przede wszystkim troska o naukę, a także napięte stosunki z wytwórnią filmową.  Po zakończeniu zdjęć do ostatniego Potterowego filmu Emma postanowiła ściąć włosy. Okazało się, że jej kontrakt regulował także kwestię fryzury aktorki. Wydaje się, że tak radykalne cięcie było próbą odreagowania wieloletniej presji wytwórni i producentów. Jak widać z naciskami innych można poradzić sobie w inny sposób, aniżeli każdej nocy imprezować do białego rana. Po zakończeniu przygody z magicznymi filmami Emma nie zaczęła występować w prowokujących, kontrowersyjnych filmach,  nie zerwała ze swoim dotychczasowym wizerunkiem, lecz wciąż pracuje na miano doskonalone wychowanej, dojrzałej kobiety.

 

EWA FARNA

Na naszych oczach dorastała także polska wokalistka – Ewa Farna, która swoją debiutancką płytę wydała, gdy miała 13 lat. Czeski album okazał się sukcesem i wkrótce potem Ewa postanowiła podbić także polski rynek muzyczny. Skromna i niezwykle uzdolniona dziewczyna podbiła nasze serca singlem z drugiej studyjnej płyty „Cicho”, która pokryła się już podwójną platyną.  Studyjne płyty młodej zaolzianki sprzedane zostały w liczbie co najmniej 135 tysięcy egzemplarzy. Pierwsze kontrowersje dotyczące młodej piosenkarki pojawiły się, gdy Internet obiegły zdjęcia Ewy z wakacji, na których bawiła się razem z rówieśnikami. Po 18. urodzinach piosenkarka zmieniła wizerunek, zaczęła eksperymentować z fryzurami, a także zaangażowała się w liczne kampanie promocyjne. Ewa był twarzą marki Oriflame, Subway, Monster high, a także MTV Mobile. 22 maja 2012 roku spowodowała wypadek, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu. Początkowo, na swoim profilu na facebooku zaprzeczyła  jakby była pijana, jednak szybko usunęła owy wpis, a całe zajście tłumaczyła zmęczeniem. Od 2010 roku, Ewa nie nagrała nowego materiału, znalazła jednak czas by wystąpić w Bitwie na głosy, a także by zostać jurorem w czeskim Idolu, gdzie co tydzień wzbudzała zainteresowanie kontrowersyjnymi strojami i szokującymi zachowaniami. Piosenkarka, która zawsze była w dobrym kontakcie  ze swoimi fanami, zablokowała tablicę na oficjalnym profilu na facebooku, co tłumaczyła masą negatywnych komentarzy, które ciągle ją dołowały. Jest to doskonały przykład, w jaki sposób, krytyczne, często niekulturalne  opinie, mogą wpłynąć na młodą, wrażliwą osobę.

 

DEMI LOVATO


Zupełnie inaczej było w przypadku Demi Lovato, której skalę głosu obejmuje cztery oktawy. Od początku swojej kariery wydawała się być grzeczna i cicha. Już w wieku 16 lat uzyskała świadectwo maturalne, a jej debiutancki album sprzedał się w 89 tysiącach egzemplarzy w pierwszym tygodniu sprzedaży. Wkrótce potem cały świat obiegły zdjęcia z jednej z imprez ukazujące cięcia na nadgarstku gwiazdki.  Podczas trasy koncertowej w 2010 roku Demi uderzyła jedną z tancerek, Alex Welch, a do sieci wyciekły prywatne zdjęcia gwiazdy. Piosenkarka zrezygnowała z dalszego udziału w koncertach i zgłosiła się do ośrodka odwykowego.  Okazało się, że od najmłodszych lat artystka boryka się z zaburzeniami odżywiania, walczy z bulimią. Wielokrotnie głodziła się, aby sprostać kanonom panującym w świecie show-biznesu. Zapomnienia szukała w coraz większych dawkach narkotyków. Lovato ma za sobą także załamanie nerwowe. Udało się jej jednak podnieść, otrawcie mówi o swoich problemach i chorobie, wciąż koncertuje i nagrywa kolejne płyty.


MILEY CYRUSDoskonałym przykładem osoby, która już w młodym wieku była znana na całym świecie i nieumiejętnie kieruje swoją karierą jest  Miley Cyrus, doskonale znana wszystkim z roli w serialu Hannah Montana, w którym zaczęła grać, gdy miała 12 lat. Serial miał premierę w 2006 roku i zgromadził największą widownię w historii Disney Channel. Debiutancka płyta Miley połączona z ścieżką dźwiękową serialu została sprzedana w ilości powyżej 3 milionów egzemplarzy. Cyrus od początku nie była grzeczną dziewczynką, wciąż zdarzały jej się wpadki, za które grzecznie przepraszała fanów. Pierwszy mały skandal z jej udziałem wybuch w 2007 roku na swoim prywatnym koncie  MySpace zamieściła zdjęcia, na których razem z przyjaciółką trzymała w ustach lukrecję. Rok później do sieci wyciekły prywatne zdjęcia Miley, ukazujące ją w bieliźnie. Kolejne kontrowersje wzbudziło zdjęcie z sesji dla magazynu Vanity Fair, na którym piętnastoletnia wówczas piosenkarka pozowała topless. Następna medialna burza rozpętała się po występie Cyrus na gali Teen Choice Awards 2009, gdzie śpiewała, tańcząc na rurze.  W 2010 roku serwis TMZ opublikował wideo z szesnastoletnią wtedy Cyrus, która przedstawiała tzw. lap dance, odmianę tańca erotycznego, producentowi The Last Song. Na łamach tego samego serwisu pojawiły się zdjęcia przedstawiające Miley zażywające nielegalne substancje, a także zabawiającą się przy torcie o kontrowersyjnym kształcie.

Daniel Radcliffe

Ze sławą nie poradził sobie także Daniel Radcliffe, który popadł w alkoholizm i pijany pojawiał się na planie szóstego filmu serii Harry Potter. Aktor wyznał, że przestał pić w sierpniu 2010 roku, sam mówi  jednak, że do końca życia będzie alkoholikiem.  W wywiadzie zdradził, że - Doszło do tego, że potrafiłem cieszyć się z życia dopiero po wypiciu kilku kieliszków. Był czas, że byłem zakochany w popularności i w gwiazdorskim stylu życia. Aż dziw bierze, że nie zrobiono mi wtedy zdjęcia, gdy byłem pijany. Takie sytuacje zdarzały się naprawdę często. Aktor jest synem agenta literackiego i agentki ds. obsady.  Dlatego też swoją karierę rozpoczął bardzo wcześnie.   Dan pierwszy raz wziął udział w castingu w wieku ośmiu lat, a zadebiutował dwa lata później. Głowna rola w magicznej sadze uczyniła go jednym z najbogatszych nastolatków. 


Życie osób z pierwszych stron gazet wcale nie jest usłane różami, każdy może jednak wybrać swoją drogę i kierować swoją karierą w dowolny sposób. U wszystkich młodych gwiazd można jednak zauważyć pewien schemat. Na początku,  każda dziewczynka jest skromna, dobrze wychowana, pochodzi z dobrego domu lub z małej miejscowości, gdzie trudno jest się wybić. Następnie przechodzi okres buntu, odcinania się od starego wizerunku, co objawia się bardziej lub mniej drastycznie. W końcu możemy podziwiać etap jestem dorosła i „podziwiajcie moje walory”, każda z młodych celebrytek nagle zaczyna chwalić się swoimi atutami, jakby chciała pochwalić się, że jest już dorosła. Niestety zapominamy, że dorosłość to nie wygląd czy wiek, a nasze zachowanie. Obrażając kolejne gwiazdy na serwisach plotkarskich czy społecznościach, może czasami warto zastanowić się, co my zrobilibyśmy na ich miejscu?

Komentarze

 1. świetny post!
  aż trudno uwierzyć jak sława może zniszczyć człowieka...

  OdpowiedzUsuń
 2. nie lubię postów tego typu, sory.. nawet nie chce mi się czytać

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba nie dokończyłaś czegoś o Demi Lovato. przeczytaj końcówkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Linijka przeskoczyła. Dzięki za czujność :)

   Usuń
 4. Świetny pomysł i świetne wykonanie! Straszne jest co czasami się dzieje z gwiazdami dlatego tak kocham Emmę,że nie uległa show biznesowi <3 Szkoda,że nie przeczytam następnej notki bo wyjeżdżam ale po wyjeździe nadrobię wszystko!

  Miłych wakacji,pozdrawiam.
  Zuza.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo Fajny post .
  http://tellmeoliiwia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny post ^_^
  Widać, że się nad nim napracowałaś ;D
  http://craizy-little-world-blogger.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Rewelacyjny post, widac ze przemyslany i masz lekkie pioro :)
  Czekam na kolejne.
  I masz racje, slawa moze starsznie zniszczyc czlowieka, podalas doskonale przyklady ;)

  ***
  slodko-kwasno.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Sama to pisałaś? Bardzo mi się podoba! Naprawdę, świetnie piszesz :D Uwielbiam Emme Watson!


  www.8somebody8.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Widać, że się namęczyłaś. ;)) ale efekt fajny. można się dużo dowiedzieć. ;))  Zapraszam do obserwacji. ^^
  http://itsmyylive.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawy post, warty przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 11. Wow!ile czasu zajęło Ci pisanie tego posta ??xD
  zapraszam do mnie ;p obserwujemy ?
  http://pattien.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Ech, ja nigdy nie marzyłam o zostaniu gwiazdą :D Czuję się dowartościowana wiedząc, że ich życie nie jest takie kolorowe xD

  http://its-five-oclock.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Naprawdę ciekawy post. Widać, że się starałaś. Gratulacje, dobra robota :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetny blog. Cieszę się, że na niego trafiłam. Bardzo się napracowałaś, żeby napisać ten post, ale jest po prostu ekstra. Ciekawie pisany i fajnie się czyta. Nie myślałaś o pracy w gazecie ;) ?
  liczi-or-liczi.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, kiedyś chciałam być dziennikarką, ale wszyscy szybko wybili mi to z głowy :)

   Usuń
  2. Czemu Ci to wybili! Po przeczytaniu tego posta jestem zdania, ze zaslugujesz na ta robote! Uwielbiam Emme i jej wizerunek. Ciesze sie ze nie zaczela cpac, chlac, obnazac sie jak inne gwiazdy. Tak prezentuje sie kobieta z klasa :*

   Zapraszam:*
   Sali-pno.blogspot.com

   Usuń
 15. Twój blog jest po prostu suuuper ! Przeczytałam wszystko i jestem zadowolona :)
  A nagłówek bloga - booski *-*

  OdpowiedzUsuń
 16. Ciekawy pomysł i jeszcze ciekawsza forma jego realizacji :) Bardzo dobrze się to czyta- pomysłowe, wciągające, masz talent! :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ciekawy pomysł i jeszcze ciekawsza forma jego realizacji :) Bardzo dobrze się to czyta- interesujące, wciągające, masz talent! :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Niesamowite, że spojrzałaś na świat show-biznesu w ten sposób. Dzisiaj mało osób zastanawia się nad swoimi słowami, kierujemy się zazwyczaj wyrażeniem "jakoś to będzie" albo "przecież nic się nie stanie". A przecież to nie prawda, jednym nawet nie będzie się chciało przeczytać takiego komentarza, a drugim zapadnie on głęboko w pamięć i będzie prześladował w najgorszych momentach. Trzeba pamiętać o tym, że słowa ranią, a Ty to genialnie ujęłaś ^^

  OdpowiedzUsuń
 19. Mądrze napisane:) Niektórych informacji nawet nie wiedziałam;P I zgadzam się z ostatnim zdaniem. Często krytykujemy, a sami pewnie podobnie byśmy się zachowywali;P
  kawał dobrej roboty! ;)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 20. Mądrze napisane! Ja się cieszę, że teraz mając 16 lat nie jestem żadną gwiazdą. W tej "pracy" trzeba mieć silną psychikę i już. A Emma Watson z tego co wiem, to ścięła włosy, ponieważ chciała dostać jakąś rolę i tego ta rola wymagała, ale nie jestem pewna na 100%. Czytałam też gdzies, że jak zgłaszała się do odpowiedzi na jakiejś uczelni i dobrze odpowiedziała, to ludzie krzyczeli "3 pkt dla Gryffindoru" ;x Dlatego z jednej strony taka sława jest fajna, a z drugiej męcząca i może naprawdę nie być fajna :)

  Obserwuję (jako 225). Miło by było gdybyś też zaobserwowała ; *
  http://muffliato9.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 21. naprawdę świetny post. ;) oby tak dalej. *O*
  http://attka-attkaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 22. Ja nie chcę być gwiazdą... to nie dla mnie. Wolę swoje życie.. bez fotoreporterów ..  Obserwuję Twojego bloga. Zapraszam w wolnej chwili do komentowania mojego bloga ;). Byłabym wdzięczna jeśli go zaobserwujesz:)

  OdpowiedzUsuń
 23. Cudowny i jakże prawdziwy post. Historii niektórych gwiazd nie znałam i dziękuję, że je przybliżyłaś. :)  belive-strongly.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 24. Kocham Demi Lovato, na prawdę dużo o niej wiem i podziwiam ją. Była nękana w szkole, jej rodzice się rozwiedli gdy miała zaledwie 2 lata, od 11 roku życia cięła się. Niedawno umarł jej tata, a ona jest silna pozbierała się, "jest wojowniczką". Kocham ją bardzo <3
  Zapraszam : http://me-my-dreams-life.blogspot.pl

  OdpowiedzUsuń
 25. ciekawy blog , na pewno bede czesciej zagladac :)
  obserwujemy ? :*
  http://vejra.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 26. Ja chciałabym być gwiazdą Wiem, że to trudne życie lecz podoba mi się taki świat ogólnie to świetny blog.

  Czekam na odwdzięczenie: http://forever-say-want.blogspot.com/2013/06/hej.html#comment-form

  OdpowiedzUsuń
 27. Świetny post, muszę przyznać, że Twoje tematy budzą we mnie podziw, a w jaki sposób wszystko jest napisane wręcz zapiera dech w piersiach.


  Dziękuję za odpis na e-mail ;)
  Julia

  OdpowiedzUsuń
 28. Super blog,świetny post ;)
  Zapraszam do mnie :
  Obserwujemy ?
  meery-bloog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 29. Faktycznie różnie z tym bywa - dorastanie w blasku fleszy bywa ciężkie. co z resztą widać i słychać! Nie każdy jest na tyle silny by sobie z tym poradzić. A jeszcze gorzej gdy ma przy sobie grono pseudo przyjaciół!

  W wolnej chwili zapraszam do mnie po dawkę srebra z pomarańczem!

  OdpowiedzUsuń
 30. Ciekawy post : )
  Większość tych sławnych osób popada w różne uzależnienia ponieważ mają sporo kasy i myślą że im wolno.. wydaje im się że to jest jedyna ucieczka; napić się lub zjarać.. w sumie dużo osób w taki sposób ucieka od problemów ale od gwiazd wymaga się wygórowanych przykładów dobrego zachowania i każdy najmniejszy błąd im wytykają :3

  OdpowiedzUsuń
 31. Dlatego trzeba sie cieszyc ze sie mialo normalne dziecinstwo ;)

  OdpowiedzUsuń
 32. Super artykuł! Przeczytałam z zaciekawieniem i obserwuję :*

  OdpowiedzUsuń
 33. Ciekawe posty, świetny blog i jego wygląd. Nie wiedziałam takich rzeczy o tych gwiazdach ;)

  komentuj>>>http://forever-shopping-blog.blogspot.com/<<<komentuj

  Prosze komentowanie :)

  Pozdrawiam : )

  OdpowiedzUsuń
 34. Ciekawy post :))
  Ojejku wspomniałaś o Demi♥ I'm Lovatic♥

  ~allly-all.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 35. świetny artykuł- daje do myślenia; dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 36. super artykuł , masz bardzo fajny i ciekawy blog ^^
  http://ollo-olla.blogspot.com - zapraszam również do mnie ^^

  OdpowiedzUsuń
 37. Łap nominację :)
  http://odszukac-prawde.blogspot.com/2013/07/nominacje.html
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 38. Sodówa im wali do łbów bo mają za dużo kasy :) Jakby dać im 1000 zł miesięcznie na utrzymanie szybko by im się głupot odechciało :)

  Zapraszamy i obserwujemy
  http://lifeandpassion88.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 39. O dziwno większość tego co przedstawiłaś w poście jest mi znane xD Gazety i internety robią swoje ;)
  http://complywithyourdreams.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 40. Trafiłam na Twojego bloga zupełnie przez przypadek, ale nie żałuję! Masz wielki talent, a rozwinięty.wątek na temat gwiazd wzbudził u mnie podziw!

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 41. Dobry post. Pokazuje co znani ludzie przeszli w życiu.:)

  OdpowiedzUsuń
 42. Nigdy się nad tym nie zastanawiałam i nie wiedziałam o tym, co napisałaś! Dużo uzmysłowił mi ten post i naprawdę współczuję niektórym gwiazdom. Hejterzy próbują sami siebie dowartościować, a nie patrzą, jak na to zareaguje druga strona. Takie nieuzasadnione krytyki naprawdę potrafią zniszczyć psychikę. Zdecydowanie bardzo oryginalny i ciekawy post! Dałaś ludziom wiele do myślenia ;)

  http://codzia-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 43. prosze Cię , to moje marzenie od najmłodszych lat!

  OdpowiedzUsuń
 44. Świetny post! Pokazałaś także złą stronę popularności. Z Twojego postu dowiedziałam się o przykrych rzeczach jakie zdarzały się gwiazdą. Mogę im jedynie współczuć.
  Bardzo spodobał mi się blog, dodaje do obserwowanych ;)

  OdpowiedzUsuń
 45. Nie jakoś nie zależy mi na tym :) Lubię być w centrum uwagi, ale podoba mi się też moje życie, w którym zawsze mam czas dla najbliższych ;)
  Fajny post, pokazałaś że bycie gwiazdą to ma nie tylko plusy, ale i minusy :)

  OdpowiedzUsuń
 46. Jakos sie nie zastanawiałam nad gwiazdami, ale twoj post daje do myslenia!
  Pozdrawiam
  www.lavilady.blogspot.co.uk

  OdpowiedzUsuń
 47. Post skłania do refleksji :)

  OdpowiedzUsuń
 48. Mega notka! :)
  Świetny post naprawdę, pomyślałam sb troszeczkę ^^

  http://zaczytanakasia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 49. świetny post i cały blog :D
  obserwujemy?
  photo-andyou.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 50. meeeeeeeeeeega dobry post! świeta prawda:)

  OdpowiedzUsuń
 51. Fajnie, że na swoim blogu przedstawiasz nie tylko posty na temat swojej kolekcji, ale wykraczasz poza nią :)
  Sprawdź maila :)
  N.F

  OdpowiedzUsuń
 52. Jeszcze nie znalazłam tak dobrego blogu o ukochanej magicznej sadze :) Będę wchodzić codziennie.
  Pozdrawiam ;>

  OdpowiedzUsuń
 53. Swietny wpis! pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 54. Świetny post! Pisz jak najwięcej :*

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Poradnik - Jak zdobyć autograf zagranicznej gwiazdy?

Enej - relacja z koncertu

Autografy – najczęściej zadawane pytania