Nieprzepowiedziane - Emma Thompson

Chciałabym serdecznie powitać Was w nowym roku i skoro udało nam się przetrwać kolejny koniec świata chciałabym podziękować Wam za poprzednie  dziewięć miesięcy. Mam nadzieję, że ten rok będzie równie owocny jak 2012 i chcę życzyć Wam, udanego roku, dużo wolnego czasu i kreatywnych pomysłów.  Życzę Wam też, abyście zawsze wierzyli i mieli silę, aby spełniać swoje marzenia.

Być może powinnam zacząć pisać o czymś innym, może nudzą Was już moje autografy i ciągłe chwalenie się nimi.
Przecież jedną z najważniejszych cech jest skromność, a tej u mnie wiele nie znajdziecie. Lubię dzielić się z Wami moimi sukcesami,  nowymi zdobyczami i pustymi, niezbyt głębokimi przemyśleniami… Ale czy to oznacza, że jestem próżna? Dalej staram się łudzić, że nie jest tak źle. W połowie grudnia przeczyłam poważny kryzys weny, zapału i poczucia sensu prowadzenia tego bloga. Jednak  kilka dni później dostałam najpiękniejszy świąteczny prezent – autentyczny autograf Daniela Radcliffe’a, zmotywowało mnie to do opisania kolejnych porażek zwieńczonych wspaniałym sukcesem. W ciągu trzech dni mój blog został otworzony około tysiąca razy.  Nie można jednak spoczywać na laurach lecz iść dalej  i się rozwijać. Dlatego mam nadzieję, że ten nowy, 2013. rok będzie jeszcze bardziej owocny,  a Wy będziecie chcieli choć od czasu do czasu zajrzeć w ten kąt Internetu.

Nowy rok zaczynamy kolejną patetyczną refleksją. Wiele razy pisałam, że nie należy dzielić gwiazd na te wielkie i mniej ważne. Jednakże czemu by nie wykonać takiego podziału granych przez nich postaci. Jeśli  chcemy przeanalizować wagę każdej postaci, którą grają aktorzy, których podpisami  mogę się poszczycić, najcenniejszym jest bez wątpienia podpis Daniela Radcliffe’a.

Bez wątpienia do moich najważniejszych podpisów należy także Alan Rickman, Maggie Smith, także odtwórca roli Neville, a także bliźniaków Weasley. Dziś chciałabym opisać mój wielki sukces, sukces z górnej półki. Autograf ten otrzymałam niespełna po półtora miesiąca, co jest wielkim sukcesem, bo wiele wytrwałych i o wiele bardziej doświadczonych kolekcjonerów, czekało na ta przesyłkę nawet pół roku. Zapewne miałam szczęście wybierając datę wysyłania listu, ale mogę się również łudzić, że mój list  zdecydowanie  się wyróżnił.


W Internecie zaczęły pojawiać się informacje o otrzymaniu odpowiedzi od pewnej aktorki, do której również wysłałam list,  po cichu liczyłam, że być może niedługo odpowiedź przyjdzie również do mnie.  W pewien poniedziałek (wspominałam, że lubię poniedziałki? Ja je uwielbiam!), gdy wróciłam do domu, w skrzynce czekała na mnie dziwna koperta, dość gruba. Nie była to  koperta zaadresowana przeze mnie, a wysłana została z Anglii. Pobiegłam do domu po klucz, a moją głowę rozsadzały domysły i hipotezy, co może  się w niej znajdować i od kogo otrzymałam tak nietypową przesyłkę.

Emma Thompon Autograf autograph

Mojej radości nie było końca gdy delikatnie rozdarłam kopertę, z której wyłoniło się podpisane zdjęcie.  Podpisane przez niezwykłą aktorkę i scenarzystkę, zdobywczynię dwóch Oscarów, dwóch Złotych Globów i dziesiątek innych bardzo prestiżowych nagród. Dla tej kobiety, "Harry Potter" to tylko niewielki, mało znaczący epizod - Emma Thompson.

  aktorkę znam także z wielu innych ciekawych filmów. Doskonale pamiętam kiedy pierwszy raz obejrzałam film "Niania McPhee", do którego napisała scenariusz i w którym zagrała główną rolę. Oczywiście w liście do aktorki wspomniałam, że zrobiła na mnie piorunujące wrażenie także w tej produkcji. A w kopercie, którą otrzymałam znajdowała się również książka, którą aktorka napisała - jest to przewodnik po drugiej części filmu, z bardzo szczególną i miłą dedykacją.

Emma Thompon Autograf autograph

Bardzo zaskoczył mnie ten prezent, ale jednocześnie niesamowicie uradował. Do dziś zastanawiam się, dlatego Pani Thomspon zdecydowała się podarować mi tę publikację, dlaczego akurat mnie.
Terazpozostaje mi tylko zabrać się do lektury.

Jak zdobyć autograf zagranicznej gwiazdy? Zapraszam do sprawdzenia filmowego poradnika!
A także innych postów z autografami obsady filmów "Harry Potter"!