Bogini nauki - Maggie Smith

Kolejne tygodnie roku szkolnego mijają na szczęście coraz szybciej, a ja na blogu mam spore zaległości z informowaniem o moich autografowych sukcesach, dziś muszę cofnąć się do 3 września, gdy pierwszy raz szłam do nowej szkoły, pełna obaw. 

Przeżyłam ten dzień i kiedy wracałam do domu miałam nadzieję, że w skrzynce znajdę coś na otarcie łez, po zakończeniu wakacji. Jednak rozczarowałam się, tak samo było we wtorek, środę i czwartek.
Wreszcie nastał piątek i po długim i męczącym tygodniu zawitałam do domu, a w skrzynce znalazłam kopertę zaadresowaną do mnie moim pismem.  Choć zawsze staram się otwierać koperty starannie, ta była wyjątkowo złośliwa i prawie całą podarłam. W końcu dostrzegłam autograf na który czekałam półtora miesiąca, autograf bardzo ważny, od aktorki którą bardzo lubię i szanuję.

Od Dame  Smith, która w potterowych filmach wcieliła się w postać Minerwy Mcgonagall. Moim zdaniem wykreowała tą postać w idealny sposób,  profesor ucząca transmutacji była wyniosła, poważna, ale różdżką posługiwała się z zadziwiającą łatwością, jakby naprawdę była czarodziejką i robiła to od wieków. Interesującą ciekawostką jest, że w mitologii rzymskiej Minerwa to bogini sztuki, rzemiosła, mądrości, nauki i literatury. 

Maggie Smith Autograf, Autograph, Professor McGonagall Harry Potter


Piękny podpis otrzymałam w raz z dedykacją, w kopercie znalazłam również karteczkę, która nie przedstawia większej wartości. Pisanie listów daje ogromną satysfakcję, ale i kształci nasz angielski, sama widzę ogromną różnicę między moją łatwością pisania jeszcze pół roku temu, a dziś.


Jak zdobyć autograf zagranicznej gwiazdy? Zapraszam do sprawdzenia filmowego poradnika!
A także innych postów z autografami obsady filmów "Harry Potter"!