Wesoła łazienka - Shirley Henderson

Moja przygoda ze zbieraniem autografów rozpoczęła się 10.08 ubiegłego roku, kiedy wysłałam swój pierwszy list. Do dziś wysłałam ich już kilkanaście, a otrzymałam pięć odpowiedzi od czterech osób. Nie jest to może wynikiem oszałamiającym, ale mam wrażenie, że mój angielski nie jest jednak tak tragiczny, a ludzie do których piszę, rozumieją trochę więcej niż pierwsze zdania w których się przedstawiam. 

Moim rytuałem stało się już schodzenie do skrzynki, nawet kilka razy dziennie.

Wczoraj znów poszłam do skrzynki wyjąć rachunki i zawiedziona poszłam z powrotem do domu, ale między formalnymi pismami zauważyłam coś, czego nie dostrzegłam wcześniej. Koperta. Koperta zaadresowana do mnie, przeze mnie. Uspokoiłam się i pamiętając ostatnią odpowiedź zaczęłam sobie wmawiać, że to może być zwrot, nadruk, lub cokolwiek innego. Jednak tym razem się nie zawiodłam, wręcz przeciwnie, skalam po pokoju piszcząc, jak opętana. 10.08.2012 roku, otrzymałam drugi własnoręczny autograf od gwiazdy Harry’ego Pottera zdobyty drogą korespondencyjną. Dokładnie rok po tym, jak wysłałam swój pierwszy list.  Zajrzałam do koperty i ujrzałam podpisane zdjęcie z bardzo miłą dedykacją,  od Pani Shirley Henderson.

Shirley Henderson Jęcząca Marta Moaning Myrtle Autograf Harry Potter

 Ale było tam coś jeszcze, coś o czym nawet nie odważyłam się marzyć. Aktorka zamieściła krótki liścik dla mnie. Odniosła się bezpośrednio do treści mojego listu. Oznaczało to, że przeczytała mój list, co sprawiło mi jeszcze większą przyjemność. Dla tych którzy nie znają angielskiego lub po prostu nie chce im się czytać króciutko podsumowuję treść: aktorka dziękuje mi za list i ciekawą, kolorową kopertę. Życzy mi spełnienia marzeń. To tak w telegraficznym skrócie.

Shirley Henderson Autograf, liścik, autograph

Na wielu stronach z poradnikami dotyczącymi pisania do gwiazd radzą, aby ozdabiać kopertę gdy piszemy do bardzo znanej osobistości. Ja  uważam, że należy to robić konsekwentnie, zawsze ozdabiać kopertę lub nie robić tego nigdy.  Przez to, że nasza koperta się wyróżnia, szybciej dostaniemy ewentualną odpowiedź. Na mój wymarzony podpis czekałam tylko 15 dni, czyli jedynie dwa tygodnie. To doprawdy zdumiewające, jak niektóre gwiazdy dbają o swoich fanów i jak ich doceniają.

Mam jeszcze dla Was ciekawostkę, być może ktoś z Was nie wie, że Shirley kiedy wcieliła się w nastoletnią Martę miała ponad trzydzieści lat!

Jak zdobyć autograf zagranicznej gwiazdy? Zapraszam do sprawdzenia filmowego poradnika!
A także innych postów z autografami obsady filmów "Harry Potter"!